PM: Harjumaa Liinid üllatas hüppelise hinnatõusuga

08. september 2004, 07:58

Tallinna lähiliinidel, kus sõidab Atko Gruppi kuuluv Hajumaa Liinid, tõusis bussipileti hind üllatuslikult kuni veerandi võrra.

Esmaspäeval tabas Rohuneeme elanikke ebameeldiv üllatus, kui Harjumaa Liinide linnalähibussis neilt tavapärase 8 krooni asemel 10 küsiti. Väikese sissetulekuga inimestele, kes iga päev Tallinna tööle või kooli sõidavad, tähendab see üsna suurt transpordikulu kasvu, kirjutas Postimees.

«Iga liigne kulutus on meie perele suur raha,» kinnitas Rohuneemes elav pereema Margit Viilop, kes iga päev koolilapsest tütrega Tallinna vahet sõidab. «Bussis olen tähele pannud, et inimesed ei ole rahul, vaid pahased. Kõige rohkem ärritab, et hinnatõus oli ootamatu, mingit teadet enne selle kohta polnud.»

Atko Grupi juhatuse esimees Margo Tomingas ütles, et gruppi kuuluv Harjumaa Liinid tõstis eri liinidel piletihinda krooni või paar. «Korrigeerisime hindu, see ei puuduta kõiki liine,» ütles ta.

Tomingase sõnul tõstis firma piletihindu kallinenud kütuse pärast, samuti investeeringute tõttu bussiparki. Ta lisas, et hinnatõusu üheks põhjuseks oli bussijuhtide palgatõus.

Harjumaa Liinid ei pidanud piletihinna tõusu maavalitsusega kooskõlastama, sest see jäi varem kokkulepitud hinnakääridesse.

Harjumaa Liinide anonüümsust palunud bussijuht ütles, et tema ei tea võimalikust palgatõusust veel midagi. «Lubatud on oi kui palju, aga saanud pole midagi,» ütles bussijuht. «Eks kümnendal kuupäeval paistab.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing