Uus Alcatel kahe korraliku värviekraaniga

Indrek Kald 09. september 2004, 00:00

Alcateli uudismudeli välimine ekraan näitab 65 000 värvi ning suurem siseekraan lausa 262 000 värvi. Telefonil on 0,3megapiksline digikaamera, mis pakub ka suumimise võimalust.

Kaameraga saab salvestada kuni viiesekundilist videot, mida võib seejärel siduda telefoniraamatus oleva nime ja numbriga. Kui see inimene teile helistab, näete ekraani eelnevalt salvestatud videoklippi. Lisaks tavapiltidele saab selle Alcateli mudeliga teha ka nn efektfotosid ehk näiteks mustvalgeid, õlivärvitoonides ja päikeseloojangupilte.

Samuti saab fotodele lisada telefonis ka raame, lilli jms joonistusi. Autoportree tegemisel võib telefoni esiküljel olevat ekraani kasutada peeglina. Pildistamisel saab valida kolme kvaliteediastme vahel.

Telefoni välimise ekraani all asetseb kaamerasilm, mis vahetab sõltuvalt telefoni tegevusest värvi: laadimise ajal põleb seal punane tuluke, kõne ajal violetne ja pildistamise ajal sinine. Samamoodi muutlik on telefoni menüü taustagraafika, valida saab kolme värvi vahel. Telefonis on nelja mängu.

Alcatel 835 helinad valmisid koostöös muusikariistade tootja Yamahaga, polüfooniliste meloodiate loomisel kasutati enam kui sadat instrumenti. Alcateli saab juhtida ka häälkäsklustega ning rääkida telefoniga käsi vabaks jättes. Telefoni klapp on aktiivne ? selle avamine tähendab ka sissetulevale kõnele vastamist.

Telefoni väikeseks miinuseks võib lugeda kahesageduslikkust, nii et USAs seda kasutada ei saa. Samas on paljude teiste tootjate enamik mobiile juba kolmesageduslikud. Lisaks on uuel Alcatelil vähe mälu, kõigest kolm megabaiti.

Uus Alcatel on üks pisemaid kokkupandavaid mobiile maailmas, kaaludes 88 grammi ning olles vaid 20 mm paksune. One Touch 835 sisaldab kalkulaatorit, valuutakonverteerijat, diktofoni, Outlookiga ühilduvat kalendrit. Alcateli uudismudel maksab 4590 kr.

835 on Alcateli esimene merekarbiks (inglise keeles clamshell) nimetatav klapiga telefon. Kui Aasia tootjad hakkasid klapiga, pööratava ekraaniga telefonide toel juba ammu turgu vallutama, siis mobiilituru liider Nokia tutvustas oma klapiga telefone alles tänavu suvel.

Allikas: Alcatel

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing