8. september 2004 kell 6:28

Vabaduse väljak muudetakse Autovabaduse väljakuks

22. septembril, rahvusvahelisel autovabal päeval suletakse liiklus Kaarli puiesteel kella 10st 18ni ja muudetakse Vabaduse väljak Autovabaduse väljakuks.

Kahtlemata aeglustab linna ühe intensiivse liiklusega tänava sulgemine liiklust kogu kesklinnas ja muudab autoga linnas liikumise ebamugavamaks, teatas Raepress. 'See ongi Kaarli puiesteel liikluse sulgemise ja kogu autovaba päeva üks eesmärkidest,' selgitas autovaba päeva peakorraldaja Prussakovi-nimelise rattaühingu liider Erko Valk.

Ainult liiklusummikutes hakkavad inimesed kaasa mõtlema, mida on juba toonud ja toob kaasa autode hulga plahvatuslik kasv ja järjest süvenev autostumine.

'Kutsun kõiki kaaslinlasi loobuma maksimaalselt autode kasutamisest Tallinnas ja eelistama ühistransporti, jalgrattaid, rulluiske või tervislikku jalgsi kõndimist,' lisas Valk.

Autovaba päeva põhilise üritused (võistlused, kontserdid, kõnekoosolekud jpm) toimuvad Vabaduse väljakul ja Kaarli puiesteel. Selleks päevaks avatakse linnavalitsuse ja Prussakovi rattaühingu koostöös projekti 'Ärata Ratas Ellu' raames ka linna rattapunktid.

'Rattapunktid peaks olema kohad, kust igaüks saab alati jalgratta endale sõitmiseks võtta ja kuhu need pärast tagasi tuuakse,' ütles jalgrattasõidu entusiast abilinnapea Jüri Ratas.

Projekti käigus korjati kokku rohkem kui 200 sõidukõlbmatut jalgratast, mis remonditi ja värviti punaseks. Ka isikliku jalgrattaga tööle sõitjad saavad jalgratta parkla teenuseid kasutada. Linnavalitsus avas augusti algul kaks Falcki valvega jalgrattaparklat, ühe Jaani kiriku ees ja teise Vana-Viru tänaval kaubahalli lähedal. Linn hoiab algselt 1. septembrist sulgemisele määratud tasuta valvega jalgrattaparklad lahti septembrikuu lõpuni.

Kuna autovaba päeva eesmärk on ka ühistranspordi kasutajate osakaalu suurendamine, jäetakse 22. septembril Kaarli puiesteel ja Vabaduse väljakul kummaski sõidusuunas üks rada linna ühistranspordile avatuks. Samuti suurendatakse enim koormatud liinidel sel päeval busside hulka.

Hetkel kuum