Viisnurga olukord vajab selginemist

Raivo Sormunen 09. september 2004, 00:00

Viisnurga aktsia sulgus teisipäeval Tallinna börsil 19,71 kroonil, korrates sellega madalaimat sulgemistaset pärast 15. detsembrit 1999. Eile aktsia hind ei muutunud.

Väärtpaberiga kaubeldakse päris raamatupidamisväärtuse juures, mis oli 30. juuni seisuga 16,62 krooni ehk praktiliselt sama kui 2004. aasta alguses. Omakapitali osakaal ettevõtte varades on poolaastaga kasvanud 26,4 prosendilt 29 protsendini, kuid on siiski endiselt madal ? ettevõtte sõltuvus laenurahast on suur.

Lisaks ületavad ettevõtte lühiajalised kohustused tunduvalt lühiajaliste käibevarade hulka, mis näitab, et Viisnurga maksevõime tase on väga kehv.

Puidutöötlemisfirma tulevikust saab selgema pildi siis, kui tal õnnestub kolm müügilepaisatud üksust maha müüa ja oma vabad ressursid üksnes mööblitootmisele keskendada.

Kõige kaugemale on ettevõte jõudnud puidudivisjoni müügiga, mis peaks teoks saama selle kuu jooksul ning mille ostjaks peaks Pärnu Postimehe andmeil olema Lehtpuutöötlemise AS. Spordikaupade ja ehitusmaterjalide divisjoni müük on seevastu veel läbirääkimisprotsessis. Müügiprotsessi venimine võib osa investoreid murelikuks teha.

Viisnurk tuli ettevõtte restruktureerimiskavaga välja 22. jaanuaril, mil seati eesmärgiks müüa ehituskaupade ja spordikaupade divisjon kolme kuni kuue kuu jooksul.

Praegu on kava avaldamisest aega kulunud juba seitse ja pool kuud. Samas on investorile müügiprotsessi pikkusest tähtsam aga see, mis hinnaga õnnestub need üksused maha müüa.

Viisnurga 2003. aasta aruande kohaselt on ettevõtte restruktureerimisega vara alla hinnatud ja reserve moodustanud 41,2 miljoni krooni eest. Sellest tulenevalt käis Viisnurk veebruaris välja lootuse, et divisjonide müügihind võib tervikvarana osutuda oluliselt kõrgemaks bilansis kajastatust. Samas võib aga pikk müügiprotsess viidata sellele, et üksuste vastu väga suurt ostuhuvi pole ning hind võib jääda madalamaks kui esialgu oodati.

Eile oli Tallinna börsil igav päev. Eesti Telekomi aktsia langes 107,34 kroonini ehk madalaima sulgemistasemeni pärast 11. augustit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing