EPL: Turistide vool Eestisse kasvas veerandi jagu

09. september 2004, 07:51

Juba esimese kuue kuu jooksul suurenes Eesti majutuskohtades ööbinud välismaalaste arv mullusega võrreldes veerandi jagu.

Suvekuudel kasvas välisturistide arv veelgi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pärnu turismiinfokeskuse spetsialisti Eveli Loorentsi sõnul näitavad sellesuvised turistide hulgad, et Eesti turism on tõusuteel.

?Tõus on märgatav olnud just selle aasta juuli- ja augustikuus,? lausus ta. ?Euroopa Liit on garantiiks, et siia on turvaline tulla ja turvaline peatuda.? Loorentsi sõnul ei käi turistid tavaliselt ainult Eestis, vaid külastavad ka teisi Baltimaid.

Hollandist pärit Bernard Stolk otsustas Eestisse tulla just uue liikmesriigiga tutvuma. ?Mind hakkas huvitama, millised need uued Euroopa Liidu liikmesriigid on. Käisin ka teistes Balti riikides ja kogemused on ainult positiivsed,? märkis ta. ?Kunagi tulen kindlasti tagasi, sest kahest päevast riigiga tutvumiseks ei jätku.?

Tartu turismiinfokeskuses käis suvekuudel ligi 10 000 välismaalast ? keskust külastanud välisturistide arv kasvas mullusega võrreldes kolmandiku võrra.

?Suvekuudel on olnud üllatavalt palju kliente Itaaliast, Prantsusmaalt ja Hispaaniast,? ütles keskuse projektijuht Angela Järg. ?Välismaalaste külastused on märgatavalt suurenenud ja turistide arvu kasvu on oodata ka lähiaastatel. Ilmselt muutub olukord rahvuste tasandil veelgi kirjumaks,? sõnas ta.

Haapsalu turismiinfokeskuse konsultandi Anneli Haabu sõnul jääb silma prantslaste ja itaallaste osakaalu tõus, kuid suurenenud on ka Saksa ja Rootsi turistide arv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing