PM: Tallinna arengukava näeb ette keskaegsete tunnelite avamist

09. september 2004, 08:08

Tallinna kümne aasta arengukava näeb ette kirikute ja linnamüüri tornide ennistamise jätkamise, samuti maa-aluste käikude ja bastionide taastamise.

Ainuüksi sõna otseses mõttes maa alla ? Rootsi ja Ingeri bastioni ning Wismari raveliini käikude avamiseks vajalikeks töödeks ? suunab linn esialgsete kavade järgi viie aastaga 40 miljonit krooni, kirjutab Postimees.

Varem tsiviilkaitsevarjendite ülesannet täitnud Ingeri ja Rootsi bastioni käikude ning mullu avastatud Wismari raveliini käikude avamiseks kavatseb pealinn anda tulevaks aastaks kolm miljonit krooni, järgmisel kahel aastal viis miljonit ja 2008./2009. aastal kokku koguni 27 miljonit krooni.

Tallinna kultuuriväärtuste ameti juhataja Külli Holsting ütles, et praegu pole veel teada, kas arengukavasse kirjutatud raha on piisav, et käigud avada ja omalaadsete muuseumidena eksponeerida.

«Nõukogudeaegsete varjenditena kasutatud käikude avamine on lihtsam, Wismari raveliini käigud tuleb aga alles lahti kaevata, läbi uurida ja toestada,» märkis Holsting. «Sellise töö maksumus selgub tavaliselt alles tegevuse käigus ja kasvab eri asjaolude selgumisel tihti väga jõudsalt.»

Holstingu sõnul tahetakse senikestnud rahapuuduse kiuste jätkata ka Tallinna kõrgeimate tippude taastamist ehk 2002. aastal alustatud «Tallinna Kirikurenessansi» projekti, mis hõlmab 21 pealinna pühakoja säilitamist. Juba 2006. aastaks on kavas korda teha Tallinna kõrgeim tipp ? Oleviste kirik, aga ka Toomkirik, Kaarli, Peeteli, Issanda Muutmise kirik ja mitmed teised kirikud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing