Prominentne investeerimispankur mõisteti 18 kuuks vangi

09. september 2004, 13:01

90ndate aastate prominentseim investeerimispankur Frank Quattrone mõisteti nn kuumade IPOde aktsiate jaotuse uurimise takistamise eest 18 kuuks vangi.

Quattrone on pärast rohkem kui kümne aasta tagant esimene Wall Streeti tipp-pankur, kes läheb vangi, kirjutab The Wall Street Journal. Eelmiseks vangi läinud Wall Streeti tipp-pankuriks oli nn rämpsvõlakirjade kuningas Michael Milke, kellele mõisteti 1990. aastal turumanipulatsioonide eest 10 aastane vanglakaristus ja 200 miljonit dollarit trahvi.

Kui Quattrone oli Credit Suisse tehnoloogiasektori investeerimispankur korraldas ta suuremaid IT-firmade, muu-hulgas ka Amazon.comi ja Netscape Communications avalikke esmaemissioone (IPOsid). Ta oli omal ajal suurima sissetulekuga investeerimispankur, näiteks 2000. aastal teenis Quattrone 120 miljonit dollarit.

Frank Quattronet süüdistati Väärtpaberituru järelvalveorgani (SEC) ja juurdlusorganite takistamisel uurimaks aktsiate jaotamist aktsiate esmaemissiooni korraldamisel. Näiteks soovitas ta tungivalt oma endistel alluvatel kustutada vastavasisulised e-kirjad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing