USA börsid: Greenspan ei aidanud turgu tõsta

09. september 2004, 09:38

Ehkki USA keskpanga juhi Alan Greenspani eilne sõnavõtt USA majanduse seisukorra kohta oli pigem positiivne esines aktsiaturg nõrgalt.

Kvaliteetaktsiate liikumist kajastav Dow Jones tööstuskeskmine vajus 0,3%, tasemeni 10313,36 punki ning peamiselt tehnoloogiasektori aktsiate liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks lõpetas 1850,64 punktil ehk 0,4% langusega.

Kuigi Greenspan ütles, et majandus on pärast suvist nõrkust jõudu tagasi võitmas, fokuseerusid investorid kolmanda kvartali eel-teadetele ja rahanduspoliitikale.

Greenspan ei andnud investoritele kindlaid vihjeid, et järgmisel keskpanga koosolekul 21. septembril läheb baasintresside tõstmiseks, kirjutab uudisteagentuur AP.

Ehkki suur osa analüütikuid usub, et kahe nädala pärast läheb baasintresside tõstmiseks, võidakse USAs käimasoleva presidendivalmise hooaja tõttu tõstmisega viivitada.

Terrorihirmu ja nafta hinnatõusu mure hajumise tõttu on investorid keskendunud makromajandusnäitajatele, mis võivad anda indikatsiooni keskpanga võimaliku käitumise kohta. Lisaks võivad ettevõtted hakata ümber vaatama oma kolmanda kvartali majandusprognoose.

Eile tuli näiteks oma kolmanda kvartali ja terve aasta kasumihoiatusega välja Coca Cola jookide suurim pakendaja Coca-Cola Enterprises, mille aktsia odavnes 5,3%. Kompanii tõmbas ka kaasa Coca Cola enda, mille aktsia kukkus 4,8%.
Kasumihoiatuse taga on alanenud nõudlus karastusjookide vastu.

Väga kõva languse (18,1%) tegi kasumiprognoosi kärpimise peale eile veel läbi toiduainete töötleja Dean Foods.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing