Kalurid saavad laevade uuendamiseks toetust

Vahur Riiv 10. september 2004, 00:00

Toetuse eesmärgiks on tänapäevastada kala töötlemist merel püüdvatel kalalaevadel ja laeva tehnilisi tingimusi. Selleks on kolme aasta jooksul võimalik jagada 50 miljonit krooni.

Toetust saavad vähemalt kolm aastat tegutsenud ettevõtjad, kes omavad kehtivat kalalaeva või kaluri kalapüügiluba püügiks merel. Taotleja peab täitma töö-, ohutuse- ja hügieeninõudeid või hakkab neid täitma pärast investeeringu teostamist. Ettevõtjal ei tohi olla riiklikku maksuvõlga või maksuvõla olemasolul on see ajatatud.

Kalalaeva moderniseerimiseks saab toetust küsida vähemalt viis aastat vanadele kalalaevadele, mis on registreeritud kalalaevade riiklikus registris. Uue kalalaeva ostmiseks või ehitamiseks on võimalik toetust taotleda ainult 2004. aastal ja laevad tuleb investeeringujärgselt registreerida kalalaevade riiklikus registris.

Toetatakse uue kalalaeva ehitamist või ostmist, laevas paiknevate ruumide, näiteks kala käitlemise ja masinaruumide ümberehitamist ning sinna vajalike seadmete soetamist, navigatsiooniseadmete ja selektiivsete püügivahendite ostmist jm.

Ettevõtjatel on võimalik saada toetust kuni 40% ulatuses investeeringu käibemaksuta maksumusest. Toetuse suurus ei tohi ületada taotleja eelneva majandusaasta kuuekordset bilansimahtu. Maksimaalsed taotletavad toetussummad sõltuvad laeva kogumahutavusest (GT). Kalalaevastiku uuendamise toetust võib taotleda üksnes alla 400 GT kalalaeva ehitamiseks või ostmiseks. Toetust saab taotleda ka projekti ettevalmistamisega seotud kuludele, mis võivad moodustada kuni 12% projektis planeeritud investeeringuobjektide käibemaksuta maksumusest.

Toetuse abil ostetud kalalaev peab olema registreeritud kalalaevade riiklikus registris kümne ja moderniseeritud kalalaev viie aasta jooksul pärast toetuse saamist. Toetuse taotluste vastuvõtt kestab 1. septembrist kuni 8. oktoobrini PRIA kaheksas piirkondlikus büroos.

Taotlused vaadatakse läbi 50 tööpäeva jooksul. Toetused makstakse välja kolme kuu jooksul pärast investeeringu eest tasumist ja maksedokumentide esitamist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing