Inno Tähismaa • 9. september 2004 kell 12:56

Maksuhaldur kuulutas välja uue riigihanke aktsiisimärkide trükkija leidmiseks

Maksu- ja tolliamet kuulutas täna välja uue rahvusvahelise riigihanke, et leida tubakaaktsiisi maksumärkide trükkijat neljaks aastaks.

Hanke eesmärgiks on saada kõigile turvaeeskirjadele vastavad maksumärgid, mille tootmise ja transpordi maksimaalne maksumus neljaks aastaks on kokku 60 miljonit krooni. Pakkumismenetlus algab 29. oktoobril, teatas maksu- ja tolliameti esindaja.

Riigihanke eelteatega on võimalik tutvuda <#siin=http://register.rha.gov.ee/index.jsp?page=baasandmed.RHRXMLSrv RIH_ID=15613 DOK_ID=35638 DOX_ID=4773 DOP_ID=106 POORDUMINE=RHRDokOtsing.jsp>

Maksu- ja tolliamet lõpetas augusti lõpus pakkumismenetluse sama asja riigihankes, kuna pakkumiste jõusoleku ajal ei õnnestunud hankelepingut sõlmida. Pakkujad esitasid vaidlustusi, mistõttu oli riigihangete amet sunnitud mitmel korral pakkumismenetluse peatama. Kuna pakkumismenetluse peatumise korral ei pikene pakkumise jõusoleku tähtaeg, lõppes pakkumiste jõusoleku aeg 8. augustil edukat pakkujat välja selgitamata ja hankelepingut sõlmimata.

Toonases riigihankes esitasid pakkumised kolm ettevõtet ning algselt

tunnistas maksu- ja tolliamet tingimustele vastavaks äriühingute AS Vaba Maa ja Schwarz Druck KG pakkumised. Schleicher Scuhell Security Printing GmbH pakkumine tunnistati pakkumiste kutse tingimustele mittevastavaks ja eksitavaks, kuna ei vastanud pakkumise kutse dokumentides esitatud nõuetele ? pakkumiskutse dokumentide kohaselt pidi pakutava teenuse hind sisaldama ka transporti, kuid äriühingu hinnapakkumises see üheselt ei ilmnenud.

Maksu- ja tolliameti peadirektor Aivar Rehe ütles pressiteate vahendusel, et maksuhalduri eesmärk on jõuda lepingu sõlmimiseni kvaliteedi ja hinna parima suhtega pakkumise esitajaga, mitte aga võidelda pakkujatega juristide pärusmaal.

Eduka pakkuja leidmiseni kehtib tubakaaktsiisi maksumärkide trükkimiseks sõlmitud leping ASiga Vaba Maa. Tubakaaktsiisi laekus 2003. aastal 786 miljonit krooni, käesoleva aasta riigieelarves on ette nähtud laekumine 980 miljonit krooni.

Hetkel kuum