Tallinnal on hea võimalus saada Põhjamaade Luksemburgiks

Annika Matson 13. september 2004, 00:00

?Tallinnal on kõik eeldused saada rikaste Põhjamaa eraisikute vara laekahoidjaks, kui ei võeta vastu mingit lolli seadust maksukoormuse suurendamiseks Euroopa Liidu juhtriikide survel,? ütles pressikonverentsil Sampo kontserni tegevjuht Björn Wahlroos.

Kui Eesti valitsus ja ühiskond näitavad, et tahavad selles suunas liikuda, siis oleks ka Sampo huvitatud sellest, et Eestis kontoreid laiendada. Võimalik, et sel juhul toob Sampo kontsern Eestisse ka oma investeerimispanga Mandatum Stockbrokers.

?See oleks eestlaste poolt tark liigutus, et rikaste põhjamaalaste varasid hooldataks Tallinna maksuparadiisis, sest ka selle valdkonna riskid on väikesed,? ütles Wahlroos.

Varem on Ühispanga juht Ain Hanschmidt ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar rääkinud sellest, et Tallinnast võiks saada Põhja-Euroopa rahanduspealinn. Sellesse Wahlroos ei usu ja Venemaad peab ta liiga riskantseks äriks, et sellele midagi üles ehitada.

?Olgem ausad, tegelikult on Tallinn ikkagi vaid Helsingi eeslinn,? märkis Hansapanga juht Indrek Neivelt. Ainukeseks võimaluseks Tallinnal areneda ja Skandinaaviast jõujoont siiapoole nihutada oleks tema sõnul kiire läbimurre idasuunal.

??veitsis ja Luksemburgis on enam kui saja-aastane privaatpanganduse kultuur, Eestis see puudub ning väga raske on nullist alustada,? ütles Neivelt. ?Mõnes uues valdkonnas on palju lihtsam tõmmata jõujooned siiapoole kui vanades väljakujunenud valdkondades,? möönis Neivelt.

?Ideed on julged ja Tallinnal on hea asukoht, aga finantsmaailm vajab ka ressurssi sinna kõrvale ja seda meil ülemäära pole,? kommenteeris kõigis kolmes Balti riigis investeerimispangandusega tegeleva Suprema juhatuse liige Veikko Maripuu ideed arendada Tallinn Põhjamaade Luksemburgiks.

?Oleme ennast ammendanud juba väga mitmetes segmentides, järgmine etapp saab olla ainult see, et spetsialistid tulevad kuskilt väljastpoolt,? ütles Maripuu. ?Seda ma ei usu, et privaatpankade peakontorid nüüd Tallinna tuleksid. Seda ma ei usu päris kindlasti, seda tulemas ei ole,? toonitas Maripuu. Tema sõnul tuleb privaatpanganduses alati kliendile väga lähedal olla ja jõukuse kasv on just tekkimas idapoolsetes riikides ? Venemaal kui ka Balti riikides.

Ühispanga president Ain Hanschmidt ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar tulid septembri alguses välja ideega, et Tallinnast võiks saada Põhjamaade rahanduskeskus. ?Eestis on piisavalt teadmisi ja head tööjõudu,? ütles Hanschmidt toona. ?Suur osa meie emapanga SEB klientide Kesk- ja Ida-Euroopa investeeringutest toimub läbi Tallinna.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing