EPL: Arstide võimalik streik selgub kolmapäeval

13. september 2004, 08:05

Palgapakkumisega rahulolematud arstid ootavad ära riikliku lepitaja vastuse.

?Homse päeva jooksul peame teatama oma arvamuse riikliku lepitaja ettepanekule. Arstide Liit ja Õdede Kutseliit annab eitava vastuse,? nentis Arstide Liidu president Andres Kork eile õhtul Eesti Päevalehele.

Ta lisas, et streigile minek sõltub kolmapäeval riikliku lepitaja Raivo Paavo vastusest. ?Kui nende pool jääb enda juurde, siis?? jättis Kork mõtte lahtiseks. Riiklik lepitaja pakkus osapooltele uue kompromissvariandi, mille järgi tõuseks arstide miinimumtunnipalk 62, meditsiiniõdedel 32 ja hooldustöötajatel 20 kroonini.

Praeguse palgaga võrreldes tõuseks arstidel miinimumtunnitasu 12, õdedel seitsme ja hooldustöötajatel nelja krooni võrra.

See pakkumine võiks kehtima hakata 2005. aastast, kui osapooled need heaks kiidaks, tänavune palk makstaks senise kokkuleppe järgi.

Korgi sõnul arutati ettepanekut liidus, kuid ka see pakkumine ei vastanud tervishoiutöötajate nõudmistele, sest lisaraha tuleks puhtalt haigekassa vahenditest, arstide hinnangul tuleks aga raha juurde tuua.

Samas on riiklik lepitaja Korgi hinnangul tõsise olukorra ees. ?Kui riigieelarvest raha juurde ei anta, siis normaalset lahendust pole,? tõdes riigikogu liige Kork. ?Ja see ei puuduta ainult arstide palka, vaid meditsiini rahastamist tervikuna.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing