Põhjarannik: Narva raudtee saatuse otsustab linnarahvas referendumil

13. september 2004, 08:06

Narva võimud tahavad korraldada ülelinnalise referendumi saamaks teada, kas narvalased soovivad raudtee rekonstrueerimist.

Neljapäeval tegi Narva linnavolikogu esimees Mihhail Stalnuhhin linnavalitsusele ettepaneku arutada ülelinnalise referendumi korraldamist, mis võiks toimuda paari kuu pärast, kirjutab Põhjarannik.

«Kui isegi linn ütleb rekonstrueerimisele «jah», jääb vastutus ikkagi meie kanda,» rõhutas Stalnuhhin. «Kuid me ei taha selles olukorras süüdlasteks jääda, valigu linlased ise, meie aga hääletame.»

Selleks, et Eesti Raudtee võiks alustada raudtee projekteerimist ja seejärel ka rekonstrueerimist, peavad volikogu liikmed kinnitama maaosa detailplaneeringu. Kuid juba avaliku arutelu aegu esitasid oma turvalisuse ja keskkonnaolukorra võimaliku halvenemise pärast mures olevad raudteeäärse Paemurru elamurajooni elanikud arhitektuuriametile üle saja kirjaliku pretensiooni ? see on enneolematu.

Stalnuhhin rõhutas, et linn ei saa raudtee rekonstrueerimise küsimust lahendada enne, kui valmib riskide analüüs.

«Eesti ja Venemaa vaheline rahvusvaheline lepe ? ja noodsamad, maksimaalselt 27 paari ronge läbib Narva (praegu 19 paari), sõltumata sellest, kas renoveerimine toimub või ei,» ütles Stalnuhhin. «Renoveerimine võimaldaks rongide seisuaega Narvas maksimaalselt lühendada ? praeguse nelja tunni asemel oleks see 45 minutit.»


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing