EPL: Suur kokkumäng parvlaevaliikluse säilitamise varjus

14. september 2004, 09:01

Suur vastasseis saarte laevaliikluse säilitamise asjus võib osutuda suureks kokkumänguks, kus lollikese ossa pole jäetud mitte Atonen, vaid Eesti avalikkus.

Märgid viitavad sellele, et võimu telgitagustes käis juba pikka aega tipp-poliitikute ja ärimeeste kokkumäng. Avalikkuse eest hoitakse seda kõike saladuses, kirjutab Eesti Päevaleht.

Alates Siim Kallase lahkumisest Reformierakonna esimehe kohalt, on ajakirjanduses spekuleeritud, kes tuleb novembris tema asemele. Kõige tõenäolisem kandidaat on Andrus Ansip, kes on tänaseks peakonkurendid Meelis Atoneni, Märt Raski ja Urmas Paeti kenasti kõrvale või muudele ametikohtadele mänginud.

Kuid erakonna juht peab võtma ka väljapaistva poliitilise rolli. Uuele tähele on vaja luua positiivne foon, mis teeks temast kohe ametisoleku esimestest päevadest mõjuvõimsa ja avalikkuses soositud tegelase. Ning mis võiks selleks veel parem olla, kui mõne vastikult vinduma jäänud, põletikulise probleemi lahendamine.

Ansipi tähelennu alguseks suures poliitikas valiti saarte laevaliikluse probleemi lahendamine ning valitsuse ja SLK lepitamine. Ettevalmistustööd Atonenile üle jõu käinud Augeiase tallide puhastamiseks algasid juba mõnda aega tagasi. Septembri alguses kohtusid Vjat?eslav Leedo, Meelis Atonen, Andrus Ansip ja Olari Taal.

Milles täpselt kokku lepiti, ei soovi ükski osapool täpselt ütelda. Informeeritud inimesed teavad rääkida, et pärast seda kohtumist oli selge, et Atonen lahkub ministriametist ning Leedo teeb mõningaid kompromisse ühisfirma moodustamise tingimuste osas ning annab uuele ministrile neli kuud aega tehingu sõlmimiseks.

Edasine oli juba pinnase ettevalmistamine ja avalikkusele puru silma ajamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing