Fortumi naftaüksus jagatakse seniste omanike vahel

ÄP 15. september 2004, 00:00

Fortum ei plaani jääda naftaüksuse (Fortum Oil) omanikuks pärast tehingu lõppemist, mis peaks aset leidma aprillis. Firma sõnul on uus struktuur optimaalne mõlema firma arenguks. ?Meil on hea meel, et saame luua kaks täiesti erinevat ettevõtet, mis on mõlemad oma valdkonnas liidrid,? ütles Fortumi juhatuse esimees Mikael Lilius.

?See on väga hea tehing aktsionäridele,? ütles Conventum Securitiesi analüütik Juha Iso-Herrtua. ?Fortum saab rahalisi vahendeid kasutada oma elektritootmise arendamiseks ja teiste firmade ostmiseks,? lisas Iso-Herrtua, kes soovitab aktsiaid koguda.

Soome riigi valduses on 60 protsenti Fortumi aktsiatest ja ta saab ka naftaüksuse enamusomanikuks. Seaduse järgi ei tohi riik mõlemas firmas osalust langetada alla 50,1 protsendi.

Iso-Herrtua sõnul võib naftaüksuse väärtus olla 2,3 miljardit eurot. Firmal on umbes miljardi euro suurune võlakoorem, mis teeb dividendi suuruseks 3,3 eurot aktsia kohta.

Fortum Oili tootmisvõimsus on 280 000 barrelit päevas, peamiselt toodetakse Porvoo ja Naantali üksustes bensiini ja kütteõli. Firma kasumlikkus on paranenud, tänu kõrgematele marginaalidele mille on põhjustanud kerkiv nafta hind. Fortumi elektrivõrgus on 1,4 miljonit klienti Rootsis, Soomes, Norra ja Eestis.

Aktsia hind läks pärast uudise avaldamist kiirele tõusule, eile õhtul maksis aktsia 12,05 eurot, kerkides päevaga ligi 3 protsenti. Fortumi aktsiad on kerkinud 64 protsenti alates 2003. aasta septembrist, kui teatati plaanist eraldada naftaüksus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:43
Otsi:

Ava täpsem otsing