Ida-Virumaal said raha kolm tööhõive projekti

Andris Feldmanis 15. september 2004, 00:00

Allkirjastatud projektid said raha programmi ?Võrdsed võimalused kõigile? raames, mille eesmärgiks on vähendada töötust Eestis, pakkudes koondatutele või töötuks jäänutele võimalust koolituseks ja ümberõppeks. Kokku on programmi jaoks kahe aasta jooksul ette nähtud 500 mln krooni, sellest 400 mln tuleb Euroopa sotsiaalfondist.

Septembri esimesel poolel on allkirjastatud veel kaks projekti ? üks Lääne Virumaal (25 mln krooni) ja teine Raplamaal (2 mln krooni). Varem on alustatud projektiga Ida-Virumaal, mille eesmärgiks on Kreenholmi tehasest koondamisteate saanud inimeste ümberõpe.

Praegu on käimas projektitaotluste teine voor. Esimese vooruga, mis lõppes juulis, tuli taotlusi 72, kokku 485 mln krooni eest. Rahastamisotsuse on saanud kuus projekti kokku 62 mln krooni eest.

?Lähipäevadel ootab rahastamise haldusotsust veel kaheksa projekti,? lisas tööturu ameti Euroopa sotsiaalfondi osakonna nõunik Kadri Jäätma. Projektid kestavad keskmiselt poolteist kuni kaks aastat.

Jäätma sõnul tuli taotlusi kõigist maakondadest üle Eesti. Taotlusi saavad esitada kõik juriidilised isikud.

Euroopa sotsiaalfondi projektide raames tehakse koostööd ka Eesti Tööandjate Keskliiduga. Tööandjate esindajad kuuluvad mitmesse komiteesse, mille ülesanneteks on ka taotlusprojektide hindamine.

Ka järgmise aasta riigieelarve on keskendunud pigem aktiivsetele tööturumeetmetele, mis peaksid võimaldama inimesel tööle tagasi minna, mitte töötuabiraha tõstmisele. Aktiivseteks tööturumeetmeteks on 2005. aasta riigieelarves ettenähtud 215 mln krooni.

Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna töötaja Ivar Siku sõnul peaks umbes pool sellest summast tulema EList.

Allikas: tööturuamet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing