14. september 2004 kell 10:51

Prantsuse meediagigant jäi üksuse müügi tõttu hiiglaslikku kahjumisse

Prantsuse meediagigant Vivendi Universal sai teises kvartalis 1,85 miljardi euro (29 miljardi krooni) suuruse kahjumi ehk kuus korda enam kui aasta eest.

Kahjumi tekitas 2,1 miljardi eurone erakorraline kulu, mis kompaniil tuli vastu võtta kui ta oma meelelahutusüksuse Vivendi Universal Entertainment USA televisioonivõrgule NBC maha müüs.

Korrigeeritud puhaskasum ulatus 467 miljoni euroni, võrreldes 2003. aasta teise kvartali 14 miljoni eurose kahjumiga, kirjutas uudisteagentuur AFP.

Vivendi sõnul peaks 2004. aasta korrigeeritud kasumiprognoos ületama miljard eurot.

Teise kvartali 888 miljoni eurone tegevuskasum ühtis analüütikute keskmiste prognoosidega.

Meediakontserni 2004. aasta tegevuskasum peaks ettevõtte hinnangul ühtima möödunud aastase 2,27 miljardi euroga. Enne tänast ootas Vivendi tegevuskasumi osas aga 30-33% tõusu.

?Praeguseks on Vivendi Universali reorganiseerimine peaaegu lõppenud,? ütles ettevõtte tegevjuht Jean-Rene Fourtou, kelle sõnul on Vivendi finantspositsioon paremaks muutunud.

Vivendi sattus finantskriisi ülemöödunud aasta alguses, kui firma endine juht Jean-Marie Messier raiskas hulgaliselt raha ettevõtete ülesostmiseks.

Fourtou valiti 2002. aasta juulis Messier asemel ettevõtet juhtima ja Vivendi bilanssi korrastama. Selleks on Fourtou müünud maha Vivendi kirjastuse-, meelelahutuse- ja kommunaalteenuse üksuse.

Ettevõtte kordas oma teise kvartali raportiga lubadust viia 2004. aastal oma netovõlg 11,6 miljardilt alla 5 miljardi euro ning maksta aasta tulemuste eest ka dividende.

Hetkel kuum