Sakala: Viljandi hotellidel oli edukas suvehooaeg

15. september 2004, 09:22

Kehvadest ilmadest hoolimata kasvas tänavu suvel märgatavalt Viljandi hotellides ööbinud turistide arv.

Centrumi hotellis olid suvekuudel hõivatud umbes pooled kohad, kirjutab Sakala.

«Et täitumus on eelmise aastaga võrreldes umbes kolmandiku võrra suurenenud, võib suvehooajaga igati rahule jääda,» lausus 56-kohalise hotelli juhataja Tiina Maisa.

Tema arvates on edu põhjus see, et Viljandi on ennast viimasel ajal aktiivselt tutvustanud. «Kogu Viljandi maakond on püüdnud arendada ühist turismistrateegiat. Ilmselt hakkab see tulemusi andma.»

Ka Grand Hotel Viljandis oli raamatupidaja Linda Vaari andmetel sel suvel vabu kohti märksa vähem kui varasematel aastatel.

«Suvekuudel oli täitumus 44 protsenti, eelmisel aastal oli sama number 27. Suvi oli muidu küll inetu, aga meile väga hea,» ütles Vaar.

Tema hinnangul on tulemuse paranemise taga eeskätt hotelli enda müügitöö. «Ilmselt on reklaam sihtkohta jõudnud. Käesoleva aasta algul osalesime Soomes messil, kus müüsime suure hulga pakette.»

Nii Maisa kui Vaari sõnul on täitumus kasvanud eeskätt välisturistide arvelt. «Siseturistide osa suureneb talvekuudel, kui hoogustub konverentsikorraldus,» lisas Maisa.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevdirektor Donald Visnapuu hindas Viljandi hotellide täitumust väga heaks.

«Täpset statistikat suvekuude kohta veel pole, aga minu sisetunne ütleb küll, et teistes Eesti maakonnalinnades pole kasv nii suur,» rääkis Visnapuu. «Samal ajal jääb 50protsendiline täitumus kaugele maha Tallinna näitajatest.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing