Ülo Toomsalu • 15. september 2004 kell 7:21

ÄL: Olümpiamängude lipumastid valmisid Eestis

ASis International Flagpoles (IFP) valmis ka 800 lipumasti Ateena olümpiamängude tarvis.

Ettevõte on eksportinud oma tooteid peaaegu kõikjale Euroopasse, Põhja-Ameerikasse, Kagu-Aasiasse (Tai) ning Aafrikasse (Maroko), kirjutab Ärileht.

Sel aastal valmistati mitusada masti Ateena olümpiamängude jaoks. ?Neli suurt autotäit saatsime Ateenasse,? ütleb ettevõtte tootmisjuht Toomas Uustalu.

International Flagpoles AS (IFP) kuulub Flagholding OY kontserni (Soome), mis on maailma suurim klaasplastikust lipumastide tootja ja Põhjamaade suurim lippude valmistaja. Kontserni tehased asuvad Eestis, Soomes ja Rootsis. Samas valmistatakse ligikaudu 60 protsenti kontserni lipumastidest just Eestis.

Toomas Uustalu sõnul on ettevõtte põhiturgudeks just Euroopa ning Põhja-Ameerika (USA). Eestisse jääb vaid väike osa International Flagpolesi toodangust ? hinnanguliselt viis?kaheksa protsenti.

Toomas Uustalu kinnitusel kasvas tuntavalt ka näiteks pärast 11. septembri terrorirünnakuid USAs just sealse turu nõudlus lipumastide järele, mis võis tingitud olla ameeriklaste ühtsus- ning isamaalisustunde kasvust.

Suuremad ja olulisemad objektid, kuhu International Flagpolesi lipumastid on paigaldatud, on Saku suurhall, Kalevi kommivabrik, Ülemiste kaubanduskeskus jt.

Samas teab International Flagpolesi tootmisjuht rääkida, et kinnitamata andmetel olevat nende lipumast püsti ka Venemaal president Putini residentsi ees.

Hetkel kuum