Osa Wõro Kommertsi aktsiaid müüdi kaasaktsionäri teadmata

Peeter Raidla 16. september 2004, 00:00

Ühe 100kroonise nimiväärtusega aktsia hinnaks kujunes 17 425 krooni. Aktsiate müüjaks olid Rootsi panga SEB kliendid, ostjate kohta aga info puudub.

Wõro Kommertsi nõukogu esimees Lembit Ülper oli üllatunud, kui kuulis Äripäevalt toimunud aktsiatehingust. ?Seadus näeb ette, et aktsiate müümisel on teistel aktsionäridel ostueesõigus ? kaasaktsionäre tuleb teavitada kas müügi kavatsusest või siis kohe pärast tehingu toimumist, et nad saaksid oma ostueesõigust rakendada,? ütles Ülper. ?Mina kui Wõro Kommertsi suuraktsionäri Imco Valduse esindaja kuulen seda miskipärast ajakirjaniku käest. Mulle tundub, et siin on sihipäraselt seadust eiratud.?

Kommenteerides 7. septembril toimunud tehingus kujunenud aktsia hinda, sõnas Ülper: ?Iga asi on ostetav ja müüdav, kui hinnas kokku lepitakse. Põhjalikuma hinnangu andmiseks peab küll tegema müügihetke seisuga majandusanalüüsi, kuid mulle tundub, et aktsiate eest maksti isegi vähe.?

Kui kõnealune müügihind aluseks võtta, siis kujuneks Wõro Kommertsi 100 protsendi aktsiate hinnaks 84 miljonit krooni. Lembit Ülper pidas ettevõtte koguväärtust oluliselt suuremaks.

Wõro Kommertsi endine juhatuse esimees Aigar Pindmaa, kes oma osaluse selle aasta alguses maha müüs, kinnitas, et tema sai oma aktsiate eest väiksemat hinda.

Pindmaalt aktsiad üles ostnud ASi Finare Systems juhatuse liige Indrek Rahumaa ütles, et vastavalt lepingule ei saa ta täpset ostuhinda öelda. Lisades samas, et pole aimu, kes on läinud nädalal toimunud aktsiatehingu taga.

Kui Pindmaa rääkis möödunud sügisel Soome suurima lihatööstuse Atria Oy huvist Wõro Kommertsi ostmise vastu, siis vilksas ajakirjandusest läbi kogu ettevõtte võimaliku müügihinnana 150 miljonit krooni.

Wõro Kommertsi tänased suuremad aktsionärid on eitanud oma igasugust müügihuvi. Rahumaa sõnul kavatseb Finare Systems oma 29,3protsendist osalust hoida.

Igasuguse müügihuvi puudumist on kinnitanud ka Ülper, kes on Wõro Kommertsi suurima aktsionäri, ligi 59,5 protsenti aktsiatest omava osaühingu Imco Valdus juhatuse esimees. Imco Valduse suurim osanik on pärast Ivo Mölteri surma detsembris 2002 tema pärijaid ühendav Ivo Moelter and Dolores Moelter Revocable Trust, mis on registreeritud Ameerika Ühendriikides.

Lembit Ülper nentis, et Wõro Kommertsi majandusseis on aasta-aastalt paranenud ning et areng jätkub ka tänavu. Läinud nädalal pandi Ahja tootmiskompleksis nurgakivi ettevõtte uuele hoonele, mille ehituskulud 25 miljonit krooni kaetakse kõik omavahenditest. Uue hoone valmimisega saab ettevõte panna suuremat rõhku liha- ja vorstitoodete viilutamisele ja pakendamisele, kasvab ka tootmismaht.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing