EPL: Riik maksab Leedole kuuluvad parvlaevad teist korda kinni

16. september 2004, 08:09

Riik tahab luua Saaremaa Laevakompaniiga (SLK) ühisfirmat, millel on 400 miljoni krooni väärtuses vara.

SLK omanik Vjat?eslav Leedo hindab 400 miljoni krooni vääriliseks üheksat parvlaeva ja liinide teenindamise struktuuri, kirjutab Eesti Päevaleht.

Üheksast parvlaevast viis ? Hiiumaa, Harilaid, Kõrgelaid, Koguva ja Vardo ? peaks kuuluma SLK varade hulka, kuigi ettevõtte bilansist on neid keeruline leida. 2003. aasta lõpus oli SLK-l vara kokku 38,5 miljoni krooni väärtuses, viie parvlaeva hind oli aga nullilähedane. Laevad on viimastel aastatel kaotanud väärtusest igal aastal 10-20 protsenti, mille riik dotatsioonidega kinni maksis.

Riigil tuleb need laevad aga uuesti kinni maksta, kuna just needsamad, paberil täiesti väärtusetud laevad on täiesti sõidukõlblikud loodava ühisfirma jaoks. Üks asi on bilansiline, teine tegelik väärtus.

Riigikontrolli hinnangul tuleb riigil teist korda samad parvlaevad kinni maksta minevikus tehtud kehvade juhtimisotsuste tõttu. ?Sarnase näite võib tuua ka Suurbritanniast, kus erastati raudtee ja seda nüüd taasriigistatakse,? ütles riigikontrolli peakontrolör Kaie Karniol.

Tallinna Sadama ja SLK ühisfirma varasid pidid audiitorid just hindama hakkama, kuid endine majandusminister Meelis Atonen pani kogu plaani kalevi alla. Endise ministri mõte oli see, et kui luuakse ühisfirma, kuhu üks pool paneb 200 miljonit ja teine oma kingapaelad, mis väidetavalt sama palju maksavad, ei ole asi õige.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing