If teeb kahjukindlustuses ilma

Inno Tähismaa 17. september 2004, 00:00

If Eesti Kindlustuse turuosa on kerkinud kolme aastaga 35% pealt 41-le. ?Meile on tähtsad kasv ja head tulemused,? kommenteeris If Eesti Kindlustuse käekäiku grupi juht Torbjörn Magnusson ? mees, keda peetakse Ifi grupi õitsengu käivitajaks. Ifi grupp on Põhjamaade kahjukindlustusturul kokku 4 miljardi eurose (62 mld kr) preemiate mahuga liider. Samuti on If liider Eesti kahjukindlustuses.

Seltsi nimi ?If? tähendab tõlkes ?kui?. ?If something happens, we are here to help you (kui midagi juhtub, oleme kohal, et aidata),? seletas Rootsist pärit Magnusson. Tema sõnul on Eesti ja teiste Balti riikide turg küll võrreldes Põhjamaadega väike, ent kasvab kõige kiiremini.

Magnusson on tuntud oma tava poolest kord kvartalis pidada kõigile grupi töötajatele satelliidi vahendusel reaalajas tervituskõne. ?Meil on grupis 7000 inimest, nende kõigiga kohtumiseks peaks vastasel korras seitse päeva nädalas reisima,? põhjendas Magnusson.

Eestis peaks Magnussoni sõnul kahjukindlustus eriti kiiresti arenema, kuna kodu on kindlustatud vaid 28%-l peredest ja õnnetusjuhtumite vastu vaid 12% inimestest.

If on tariifide poolest Eestis üks kallimaid kindlustusseltse. Samas peetakse Ifi edu põhjuseks konkurentidest libedamat kahjukäsitlust. See tähendab, et raha tuleb pärast õnnestusjuhtumit lihtsamalt kätte.

Aasta tagasi puutus kindlustusega lähemalt kokku sanitaartehnikat müüva ASi Hals Trading juht Jüri Lukas. Ta oli ettevõtte vara kindlustanud ERGO Kindlustuses. Ent pärast seda, kui vargad laoruumi seina sisse tehtud augu kaudu miljoni krooni väärtuses kaupa minema viisid, ei tahtnud ERGO kahju hüvitamisest midagi kuulda. Laos olevat olnud ebapiisav signalisatsioon.

?See on kõige ehtsam bütsantslik müük,? kirjeldas Lukas oma kogemust kindlustusega. ?Süsteem töötab nagu pump. Paralleelselt töötab teine divisjon sellega, kuidas hüvitisi mitte välja maksta.?

Uueks seltsiks valis Lukas tuttava soovitusel Ifi. Sealt käis Lukase sõnul vähemalt inimene üle vaatamas, mida üldse kindlustatakse. Samas ei osanud ta Ifi iseloomustamiseks midagi konkreetset öelda, sest õnnetusjuhtumit pole olnud.

Kindlustusteenust vahendavate maaklerfirmade esindajad märgivad, et kahjukindlustuses on turuosa kasvu võti autodega seotud kindlustuse käes. ?Kui vaadata portfellide liikumisi, siis on see liiklus ja kasko, mis turgu mõjutavad. Kes parasjagu saab suuremad lepingud automüüjate liisingutega, sellele portfellid kalduvad. If on teinud tööd klientide kodude kindlustamisel,? kommenteeris turu seisu Valdeko Allik maaklerfirmast Marsh.

Eesti ühe juhtiva maaklerfirma, Hansapanga gruppi kuuluva Hansa Kindlustusmaakleri juht Kaido Tõnisson ütles, et If sai suure kasvu liikluskindlustusest seoses hinnatõusuga pärast Euroopa Liiduga liitumist. Kasko alal on Ifil püsinud tariifid viimasel kolmel aastal muutumatuna.

Seesami turuosa on viimaste aastatega langenud. Maaklerfirma KindlustusEst OÜ juht Maldon Ots ütles, et Seesami probleem on ilmselt suhtumine nii klientide kahjude hüvitamisse kui ka edasimüüjatesse. ?Näiteks on Seesam praegu ainus selts, kellega meil ei ole koostöölepingut nende toodete müügiks,? märkis Ots.

Seesami juht Margus Luih ütles, et aastatel 2000 ja 2001 kasvas Seesam väga kiiresti. Järgnevate aastate eesmärgiks oli pigem efektiivsuse tõstmine. ?Keskendusime kindlustusportfelli korrastamisele ja teeninduskvaliteedi tõstmisele,? lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:44
Otsi:

Ava täpsem otsing