Sarah Brightman toob harvanähtava vaatemängu

Christel Karits 17. september 2004, 00:00

Teisipäeval oma Euroopa-turnee ?Harem? raames Riias Skonto hallis kuulajaid vapustanud Brightman astub Eesti publiku ette sel pühapäeval, 19. septembril Tallinnas Saku Suurhallis. Kristallpuhtalt heliseva häälega kaunitar särab ühtemoodi nii ooperilaval kui ka muusikalides ja popi vallas.

?Show oli fantastiline, midagi niivõrd võimsat ei oleks osanud ette kujutada,? vahendab kontserdi pressiesindaja Liisa Lukin Nukuteatri direktori Meelis Pai kontserdielamust. ?Kõik oli nii, nagu korraldajad olid lubanud: hiiglaslik liikuv mitmetasandiline lava, kvaliteetne heli, erakordsed valgusefektid ja kõige kulminatsiooniks täiuslik show ise!?

Ka Tallinna kontserdi produtsent Andreas Lukin kinnitab, et kavas on enneolematu vaatemäng. Kõik laval olev on liikuv, esinejad sõidavad publiku ette ja ära liftidega, ühel hetkel on laval vaid klaver ja silmapilk hiljem juba terve bänd. ?Saal ahhetas, paljud naised olid nii liigutatud, et nutsid,? kirjeldab Andreas Lukin Riias toimunut.

Kontsertetenduses osaleb kaheksa tantsijat, taustalauljat ning 20 muusikut, nende seas kaheksa kohalikku keelpillimängijat. Igal lavalolijal on vaatemängus oma roll, pidevalt vahetatakse kostüüme ning igas etteastes on peidus üllatus. Kontserdil kasutatakse ohtralt pürotehnikat.

Riias kutsuti oma ?anris vaieldamatult maailma tippu kuuluv Sarah Brightman kolm korda lavale tagasi. Ovatsioonid kestsid pikalt veel pärast kontserdi ametlikku lõppu. ?Rahvas keeldus lahkumast, trampis jalgu ja nõudis kahe ja poole tunnisele show?le lisa. Vaatemäng vapustas nii publikut kui ka kohalviibinud show business?iga seotud inimesi,? ütleb Lukin. Ta lubab, et sarnast elamust on võimalik kogeda ka saabuval pühapäeval.

Korraldajad kinnitavad, et kõigile kontserdikülastajatele on tagatud hea nähtavus, sest vaatemäng käib kogu saali ulatuses. Ülikallis ja ülimoodne helitehnikasüsteem annab hea helikvaliteedi.

Kahe ja poole tunnisel idamaade stiilis kontserdil kõlavad lood viimaselt albumilt ?Harem?, samuti Brightmani repertuaari paremik läbi aastate, sealhulgas ?Time To Say Goodbye?.

Sarah Brightman on edukalt ühendanud oma muusikas klassikat ja poppi. Praeguseks on tema albumeid müüdud miljoneid eksemplare ja need on saavutanud eri riikides kuld- ja plaatinaplaadi staatuse.

Brightmani tuntumad soolokarjääri albumid on 1997. aastal ilmunud ?Timeless?, millelt on pärit hittlugu ?Time to Say Goodbye?, ning sellele järgnenud ?Eden? (1998), ?La Luna? (2000) ja uus album ?Harem? (2003). Sarah Brightman külastas Eestit 1999. aastal, kui ta andis Linnahallis kontserdi täissaalile.

Erakordset kontserti on võimalik kuulata ka sõna otseses mõttes lava sees. Kahe lava vahele on müüdud piiratud arv istekohti, mis garanteerivad vaieldamatult parima ülevaate lavadel toimuvast.

Esmakordselt on müüdud Saku Suurhallis toimuvale kontserdile ka restoranipileteid kaheteistkümnesse lauda. 990-kroonine restoranipilet tagab hea vaatega kontserdielamuse ning sisaldab lisaks sööki ja veini.

Vaata lisaks: www.sarah-brightman.com

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing