PM: Valitsuse kokkuhoiukava täitub tõenäoliselt vaid poolenisti

17. september 2004, 08:08

Valitsuse kokkuhoiukavas ette nähtud 77,4 miljoni krooni säästmise plaanist võib aasta lõpuks teostuda vähem kui pool.

2004. aasta säästuksava, mis kandis põhimõtet «igasugune liigne luksus tuleb maksumaksja taskust ja on seetõttu taunitav» ei ole suutnud seni oma lõppeesmärki täita, kirjutab Postimees.

Kui tänavu loodeti riigiasutuste kulusid kärpida ligi 77,4 miljoni krooni ulatuses, siis juuni lõpuks oli sellest käes ligi 28 miljonit.

Aasta lõpuks prognoosib rahandusministeerium sellele juurde võita neli miljonit, mis teeks dieediaasta lõpptulemuseks 32 miljonit krooni. Kuid isegi see jääb alla summale ? ligi 40 miljonit krooni ?, mille riik oli juuniks säästukava käivitamiseks kulutanud.

«Kokkuhoid oli ootuspärane vaid ühes valdkonnas: kulutused ruumidele,» selgus eile valitsuse heakskiidu saanud 2005. aasta riigieelarveseaduse eelnõu seletuskirjast.

Ligi 18 miljoni asemel, mida taheti riigiasutuste kallite vana- ja kesklinna pindade loovutamise või ruumisäästlikuma planeeringuga kokku hoida, suudeti esimesel poolaastal säästa umbes kuus miljonit. Rahandusministeerium avaldas lootust, et aasta lõpuks suureneb kokkuhoid ruumide osas 16,6 miljoni kroonini.

Osaliselt täitus säästuplaan kuues valdkonnas: lähetus-, koolitus-, side-, administreerimis-, asjaajamis- ja autokulude osas.

Läbipõrunuks luges rahandusministeerium säästukava ametikorterite, riigi infosüsteemide ja riigi nõuete saneerimise valdkondades. Kui näiteks ametikorterite müügist loodeti võita riigieelarvesse täienduseks kuus miljonit krooni, siis veel poole aasta järel polnud sel teel riigi kukrusse lisandunud ühtegi senti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing