Virumaa Teataja: Lääne-Viru hotellid jäid suvega rahule

17. september 2004, 08:10

Vaatamata vihmasele suvele jäid Lääne-Virumaa hotelliomanikud lõppeva suvehooajaga rahule, sest kohad olid üldjuhul turiste täis.

Rakveres asuva Wesenberghi hotelli omanik Märt Ots ütles, et neil oli suvi juba enne hooaega 80 protsendi ulatuses ette välja müüdud ja nüüd müüakse juba järgmiseks suveks, kirjutab Virumaa Teataja.

?Aga kui mõni grupp ära jääb, siis tänavalt ei tule kedagi, sest üksikuid liikujaid on väga vähe ja eestlastest ei tasu rääkidagi,? lisas Ots.

Põhiline osa sajakohalise Wesenberghi külastajatest saabub bussiga ning on siit läbisõidul Narva või Tartu, suurema osa klientidest moodustavad soomlased.

?Seda ma olen kogu aeg rääkinud, et seni pole kohanud veel ühtegi terve mõistusega eestlast, kes võtab oma pere ja tuleb nädalaks Rakverre puhkama, eestlased ei taha Rakveres ööbida,? nentis Märt Ots.

Rakveres Katariina külalistemaja omanik, Virumaa Kinnisvara Arenduse tegevjuht Tõnu Leppik rääkis, et teeb täpsemad analüüsid hilissügisel, kuid praegu vaadates tuleb samuti suvega rahul olla. ?Üldiselt tundub, et nõks parem kui eelmisel aastal,? tõdes ta.

Leppiku sõnul tuli Rakveres sel suvel korduvalt ette päevi, mil linna kõik majutusasutused olid külalisi puupüsti täis. ?Aitasime ka ise neil otsida väljaspool Rakveret kohta, kuhu inimene ööbima mahuks,? ütles Leppik.

Võsul asuva 22kohalise külalistemaja Rannaliiva juhataja Lii Ammussaar ütles, et neil oli lõppeval suvel palju sakslasi, keda võib veel praegu Võsul liikumas näha, kuid mitu puhku sattusid Lahemaale koguni austraallaste grupid. ?Meil oli maja täis mai lõpust kuni septembri alguseni ja Võsu teised majutusasutused täpselt samuti, igale kohale jätkus oma klientuuri,? ei kurda Ammussaar suvise teenistuse üle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing