EPL: Heino Priimägi uurib õlle- ja viinatootmise võimalusi

20. september 2004, 08:09

Kalevi ja Tallinna Piimatööstuse nõukogu liikme Heino Priimägi sõnul tehakse praegu talle analüüsi, kui tasuv võiks olla õlle- ja viinatootmine Eestis.

Nimelt kuulub Priimägi kevadel tootmise lõpetanud Saaremaa Õlletehase omanike ringi, samuti on temaga seotud ettevõte tootnud mitu aastat tagasi Ameerika turule viinamargi nimega Tall Blond, kirjutab Eesti Päevaleht.

Priimägi sõnul uuritakse hetkel seda, kuidas võiks kõiki jooke ühises grupis käsitleda, kui palju oleks vaja nende tootmiseks investeerida ning millised oleksid tasuvusajad.

Lisaks õllele ja viinale kuuluvad Priimägiga seotud ettevõtetele sellised mahlade kaubamärgid nagu Largo ja Rio. Mõte koondada nimetatud jookide pool ühte gruppi on Priimägi sõnul alles esialgne plaan.

Mis puudutab Saaremaa õlletööstust, siis on ettevõttesse tehtud esmane investeering olnud selline, mis ei luba tehases kvaliteetset õlut toota. Seepärast seisati ettevõttes tänavu kevadel ka töö. Hetkel otsitakse lahendust, et tootmine uuesti käima panna.

Kas see toimub praeguste omanike jõul või kaasatakse ka mõni uus investor, on ettevõtte esindajate sõnul praegu veel vara öelda. Küll aga tunnistatakse, et strateegilise investori otsimine hetkel käib. Esialgsete hinnangute kohaselt vajaks õlletehas tootmise taaskäivitamiseks 3-10 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing