Benettoni külaskäik Eestisse jäi lahjaks

Liis Kängsepp 21. september 2004, 00:00

Sunnitult vormiti küll Benettoni külaskäigust Eestisse tõeline meedia-show, mida kajastama saabusid kõigi teleuudiste kaamerad, kuid sisu jäi kohtumisel suuresti kesiseks.

Kui Luciano Benetton lõpuks 45 minutit pärast pressikonverentsi väljareklaamitud algust rahulikul sammul hallide lokkide lehvides nurga tagant välja patseerib, jooksevad tele- ja fotokaamerad mehele tormi.

69aastane Benetton võtab platsi poeriiulite vahel ning asub majesteetlikul ilmel jälgima ajakirjanikke, kes küünarnukkide abil paremat positsiooni üritavad saavutada. Tunglemiseks aga tegelikult suurt põhjust ei olegi, sest Benetton suudab ajakirjanike küsimustele vastata vaid ümmarguste lausetega.

Jah, me plaanime laieneda. Ei, me ei plaani tootmist Euroopast välja viia, sest seal ei suuda kvaliteeti kontrollida.

TV3 ajakirjaniku Lauri Hussari küsimust, kas Eesti rõivabrändidel võiks olla võimalus Lääne-Euroopas läbi lüüa, peab Benetton väga huvitavaks, kuid ei oska sellele vastata. ?Nii suure konkurentsiga alal on väga raske sisse tulla,? naeratab mees. Temal selliseid probleeme enam ei ole, turg on juba ammu sisse söödud.

Tõlgiks palgatud noor näitsik on närvis, arutavad ajakirjanikud omavahel. Kui küsimusi adekvaatselt tõlkida ei suudeta, siis ei saa ka vastustest suuri mõtteteri sündida. Pressikutsele märgitud lausest ?suhtlemine toimub inglise keeles? pole samuti eriti kasu, sest inglise keelt Benetton ei räägi. Aru saab, aga põhimõtted on põhimõtted.

Asi paraneb pisut, kui tõlkimise võtab üle ASi Kristiine Keskus juhatuse liige Allan Remmelkoor, kelle itaalia keel näib olevat tunduvalt parem palgatud tõlgi omast.

?Konkreetset ideed avada uusi kauplusi neil hetkel ei ole,? sõnab Remmelkoor, lisades, et septembri lõpus avatakse Kristiine Keskuses Benettoni spordirõivaste kaubamärke Playlife ja Killer Loop müüv kauplus.

Selgub, et Benettoni Grupi kaubamärke toob Eestisse kolm äriühingut, kel omavahel mingit seost ei ole. Rõivaid müüakse poes United Colors of Benetton, aksessuaare saab soetada Segue-nimelisest kauplusest ja oktoobrist siis spordirõivaid osta Playlife?ist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing