Endine Lääne-Viru maksuameti juht nõuab enda tööle ennistamist

Anne Oja 21. september 2004, 00:00

Hallikma teatas läbi vahendaja, et ei soovi teemat kommenteerida.

Kohtuistungite päevakorra järgi kaebas Hallikma maksu- ja tolliameti peadirektori Aivar Rehe käskkirja peale, millega ta tänavu veebruaris koondati ning nõuab enda teenistusse ennistamist.

Hallikma teenis enne koondamist 10 365 krooni ametipalka kuus.

Maksuameti andmetel põhineb Hallikma kaebus sellel, et talle ei pakutud kvalifikatsioonile vastavaid ametikohti maksu- ja tolliameti keskasutuses ega Ida maksukeskuses. Lisaks märgib Hallikma oma kaebuses, et piirkondlike maksuametite juhid leiti seadust rikkudes ja Hallikma koondamise käskkiri vormistati puudulikult.

Veebruaris kirjutas Äripäev, kuidas Tiit Hallikma ajas kahes ettevõttes ühist äri Eesti suurimas kütusepesus kahtlustatud Nikolai Teega. Hallikmale kuulub ka osa Tapa Transist, mille territooriumil toimus suuremahuline kütusepesu. Firma osanikuks oli ka Nikolai Tee, kes praeguseks on oma osaluse müünud. Hallikma ostis osaluse eksviinatööstur Arvo Antropovi pojalt Arturilt.

Hallikma juhib seni Nikolai Teele kuuluvat konsultatsioonifirmat Tarkelon Invest. Osaühing registreeriti eelmise aasta detsembris ja konsulteerib ettevõtjaid muu hulgas ka majandus- ja õigusalastes küsimustes.

Maksu- ja tolliamet peab Hallikma koondamist seaduslikuks ning põhjendatuks. Ameti pressiesindaja Liis Plakk vahendas, et Hallikmale pakuti Ida maksukeskuse haldusosakonna juhataja ametikohta, kuid ta ise loobus sellest. Hallikmad esindab kohtus maksuameti endine peadirektori asetäitja Vahur Kivistik.

Lisaks Hallikmale kaitseb Kivistik ka maksuametist koondatud Tallinna juriidiliste isikute maksuameti (TJIMA) direktori asetäitjat Helmut Paabot, TJIMA revisjoniosakonna juhataja kohusetäitjat Harri Reimandit ja Madis Mahlapuud maksupettuste uurimise keskusest (MUK). Juba aasta kestab ka Kivistiku enda kohtuvaidlus endise tööandjaga.

Kui Paabo, Mahlapuu ja Kivistik nõuavad maksuametilt suuremat koondamisraha, siis Reimand soovis vastupidiselt hoopis koondatud saada. Alla kolmeaastase lapse isana viidi Reimand aga koondamise asemel üle teisele tööle.

Mullu esindas Kivistik koos advokaadibüroo Uno Feldschmidti vandeadvokaadi vanemabi Owe Ladvaga rahandusministeeriumi vastu kohut käinud maksuameti peadirektorit Aivar Sõerdi. Kohus ennistas Sõerdi tööle ja mõistis tema kasuks välja ligi 400 000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing