ITee uudistooted

ÄP 21. september 2004, 00:00

Canoni uus, õhuke skanner CanoScan LiDE 35 võimaldab fotode ja dokumentide säilitamist tänu kõrgele lahutusvõimele (1200×2400 dpi-d) kuni pisidetailideni. Metalse disainiga LiDE 35 sobib kasutamiseks nii kodus kui ka kontoris.

Uue CanoScani USB 2.0 liides annab skannerile tavalisest kuni neli korda suurema kiiruse, tänu sellele saab värvilise A4-dokumendi eelvaate üheksa sekundiga.

Canoni multifoto-re?iim aitab korraga skaneerida mitut originaali. Nii saab fotod asetada skannerile suvalises paigutuses, kuid tulemus salvestatakse eraldi failidena ja õige orientatsiooniga.

Põhiliste toimingute lihtsustamiseks on skanneril seadistatavad nupud, mille funktsiooni saab kasutaja ise määrata ? nt printimine, e-postiga saatmine või PDF-failiks skaneerimine. Uue skanneriga saab pilte redigeerida ? infrapunakiir tuvastab ebatasasused ja kahjustused filmi pinnal ning vastavalt parandatakse skaneerimistulemust.

Lisaväärtuse tõstmiseks on skanneriga kaasas mitmekülgne tarkvarakomplekt, sh tekstituvastustarkvara (OCR), mis muudab skaneeritud dokumentidel olevad tekstid ja tabelid digitaalseks.

Sel kuul tuli müüki kaks Pentaxi digikompaktkaamerat. Üks neist, Optio 750Z, on seitsmemegapikseline, viiekordse optilise suumiga kaamera.

Välimuselt paistab 750Z retrohõnguline ja elitaarne. Kaameral on kümme võttere?iimi ning pööratav ekraan. Kaamera maksab 10 000 krooni.

Teine, algajaile mõeldud viiemegapikseline kaamera kannab nime OptioS50. See on populaarsete OptioS30 ja OptioS40 edasiarendus, juurde on tulnud megapikseleid ning LCD-ekraan on suurem ? 4,6 cm.

Kaameral on 13 pildistamisre?iimi, mille kasutaja saab valida vastavalt pildistamiskeskkonnale. Lisaks saab fotokat vajadusel kasutada diktofonina. OptioS50 maksab 5000 kr.

Alcateli uudismudeli välimine ekraan näitab 65 000 värvi ning suurem siseekraan 262 000 värvi. Telefonil on 0,3megapikseline suumiga digikaamera, millega saab salvestada kuni viiesekundilist videot. Alcateli saab juhtida ka häälkäsklustega ning rääkida telefoniga käsi vabaks jättes. Telefoni klapp on aktiivne ? selle avamine tähendab ka sissetulevale kõnele vastamist.

Alcatel One Touch 835 väikeseks miinuseks võib lugeda kahesageduslikkust, nii et USAs seda kasutada ei saa. Lisaks on uuel Alcatelil vähe mälu, kõigest kolm megabaiti. Uus Alcatel on üks pisemaid kokkupandavaid mobiile maailmas, kaaludes 88 grammi ning olles vaid 20 mm paksune.

One Touch 835 sisaldab kalkulaatorit, valuutakonverteerijat, diktofoni, Outlookiga ühilduvat kalendrit. Alcatel One Touch 835 maksab Eestis 4590 krooni.

Kyocera uuel laserprinteril FS-1020D on ainsana oma klassis automaatne lehepööraja. Kodukontorisse ja väikefirmadele mõeldud printeri standardvarustuses on 250 lehe paberisahtel ja 50 lehe käsisöötmine. Tänu erinevate võrgukaartide ning teise paberisahtli lisamise võimalusele saab FS-1020D kujundada vastavalt kasutaja vajadustega. Uue printeri trükikiirus on 20 lk minutis, lehe omahinnaks kujuneb 25 senti. Printeri kuukoormus on kuni 15 000 A4-lehte. Kyocera FS-1020D ühildub kõigi üldlevinud operatsioonisüsteemidega. Seadmel on kaheaastane, printimissõlmel kolmeaastane garantii. Printer maksab 5500 kr.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing