Vee- ja õhusõidukite varustajaid ootavad muudatused tollimises

ÄP 21. september 2004, 00:00

Euroopa Liitu üleminekul võimaldas toll vee- ja õhusõidukite varustajatel kasutada 1. maist kohapeal toimuva tollivormistuse põhimõtet vastavat luba omamata, nõudes vajaliku taotluste esitamist 1. augustil. Seda tähtaega pikendati tänavu 1.oktoobrini.

Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et varustajad, kes ei ole taotlust tähtaegselt esitanud, ei saa alates 1.oktoobrist kohapeal toimuva tollivormistuse põhimõtet kasutada. See tähendab, et taotluse mitteesitanud varustajatel kaob võimalus saata tollile teade kauba arvestusse kandmise/arvestusest mahakandmise kohta, mis kohapeal toimuva tollivormistuse korral ongi deklareerimine. Kusjuures kaupa ja klassikalist tollideklaratsiooni tollile ei pea esitama ja koos sellega võimalus registreerida andmeid tolli lihtsustuste serverile järgmise tööpäeva jooksul. Taotluse esitanutel jääb praegu kehtinud kord kehtima ka taotluse menetlemise ajal.

Kuna kohapeal toimuva tollivormistuse üks eeldusi on tollile teabe elektrooniline esitamine, siis peavad kohapeal toimuva tollivormistuse taotlejad esitama taotluse ka tollideklaratsiooni elektrooniliseks esitamiseks.

Varustajad, kes ei taotle kohapeal toimuva tollivormistuse õigust, kuid omavad enne 1. maid väljastatud lihtsustatud tollideklaratsiooni, osaliselt täidetud tollideklaratsioon või asendusdokument, peavad arvestama, et nimetatud load tuleb välja vahetada enne järgmise aasta 1. maid. Seda põhjusel, et enne 1.maid 2004 väljastatud lihtsustatud tollideklaratsiooni kasutamise loa tingimused erinevad loa tingimustest Euroopa Liidus.

Selle loaga jätkates tuleb lihtsustatud tollideklaratsioon tolli lihtsustuste serveril aktsepteerida, kas tollis või E-teenuse puhul firmas enne kauba toimetamist laevale/lennukile.

Lisainfo: www.emta.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing