Ametiühingud kutsuvad tööandjaid kokkulepet täitma

21. september 2004, 11:13

EAKL saatis eile Tööandjate Keskliidule kirja, milles kutsub tööandjaid üles täitma kolm aastat tagasi sõlmitud kokkulepet alampalga tõstmise põhimõtete kohta.

EAKL viitas oma kirjas sellele, et 30. augusti 2001.a kokkuleppes fikseerisid ametiühingud ja tööandjad alampalga muutmise põhimõtted kuni 31.detsembrini 2008.a. Tööandjate ettepanekul fikseeriti põhimõte, et tööandjate ja ametiühingute keskliidud sõlmivad igal aastal alampalga kokkuleppe ning alampalga tõus seatakse sõltuvusse keskmise palga tõusuga arvestades tarbijahinnaindeksi ja reaalpalga kasvu prognoose. Ametiühingud on täitnud lepingut heas usus.

Kooskõlas kokkuleppega taotleb EAKL 2005. a alampalgaks 2800 kr/kuus ja 16.50 kr/tunnis, mis vastab kõigi näitajate ja prognooside osas täielikult kooskõlas pikaajalises kokkuleppes fikseeritud valemiga.

Hiljuti tegi Tööandjate Keskliit (ETTK) ettepaneku muuta alampalga läbirääkimised kolmepoolseteks, loobuda üleüldisest alampalga tõusust ning muuta kokkulepitud alampalga arvutamise põhimõtet.

EAKL ei näe põhjust loobuda 2001. a kokkulepitud põhimõtetest alampalga läbirääkimistel. Ametiühingud peavad ainuvõimalikuks ja enesestmõistetavaks ülalnimetatud kokkuleppe täitmist heas usus, mis tähendab üleriigilise alampalga kehtestamist kahepoolse laiendatud kokkuleppega 2001.a fikseeritud valemi alusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing