EPL: Reedeks peab sündima parvlaevanduse jätkamise kokkulepe

21. september 2004, 08:16

Kui SLK 10 päeva jooksul riigiga lepingu pikendamise osas kokkuleppele ei jõua, hakkavad parvlaevad sõitma kommertshindade alusel.

Möödunud nädalal tegi majandusministeerium Saaremaa Laevakompaniile (SLK) ettepaneku pikendada lepingut aasta võrra. Rahandusministeerium lubas leida saarte liinidele järgmiseks aastaks 75 miljonit krooni dotatsiooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Majandusministeeriumi hinnangul peaksid lisaks jätkuma Tallinna Sadama ja SLK ühisfirma kõnelused. Loodav ühisfirma osaleks konkursil, mis plaanitakse lähiajal välja kuulutada. Otsima hakataks saarte liinide operaatorit alates 1. oktoobrist 2005.

Kui SLK parvlaevapiletite hindu tõstab, lubab majandusministeerium, et riik kompenseerib Saaremaa ja Hiiumaa elanikele ning ettevõtetele kohalike omavalitsuste kaudu osa piletihinnast.

SLK nõukogu liige Aivar Jõgi ei soostunud läbirääkimiste kulgu kommenteerima.

'1. oktoobril laevad sõidavad, kuid detailidest ei saa täna rääkida, läbirääkimised jätkuvad. Saaremaa Laevakompanii ja ministeerium töötavad lahenduse nimel. Täna midagi uut öelda ei ole,' ütles Jõgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing