Euroopa Sotsiaalfond rahastab töötutele suunatud projekti

21. september 2004, 08:57

Tööturuamet allkirjastab täna Euroopa Sotsiaalfondist rahastatava projekti 'Põhi- ja eelkutsehariduse võimaldamine Jõgevamaa noortele töötutele.'

Projekti kestus on 28 kuud, projekti kogumaksumus on 2,38 miljonit krooni. Projektis osaleb 15 noort töötut. Projekti rakenduspiirkond on Jõgeva maakond.

Antud projekti eesmärgiks on põhihariduseta isikute tagasitoomine haridussüsteemi, aidata neil omandada põhiharidus ja eelkutseõpe, mille tulemusena muutuvad koolituse läbinud noored konkurentsivõimelisteks tööturul. Omandatud elukutse avab lõpetajale suuremad väljavaated töö leidmiseks ja seoses viimasega elatustaseme tõusuks.

Projekti elluviimiseks moodustatakse projektimeeskond, kes valib sihtgrupi, kellega viiakse läbi individuaalne nõustamine. Viiakse läbi riigihange koolitaja leidmiseks. Toimub pidev kontroll sihtgrupi koolikohustuste täitmise osas, nende nõustamine, probleemide lahendamine ning konsulteerimine õpetajatega. Tööhõiveameti ja kooli vahel toimub pidev infovahetus.

Euroopa Sotsiaalfond (ESF) on Euroopa Liidu struktuurifond, mille eesmärgiks on tööhõive tõstmine läbi inimressursi arendamise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing