Kalafileerimisfirma Vettel sai uue juhi

21. september 2004, 11:26

Vettel OÜ nõukogu otsustas senise juhataja ja ühe osaniku Peeter Kiire päevaprobleemide lahendamisest vabastada ja kutsus firma juhatajaks Ülo Rekkaro.

Rekkaro töötas varem Paulig Balti AS turundus- ja müügidirektorina, kirjutas Saarlane viitega Meie Maale. Rekkaro on olnud ka Fazer Eesti AS juhataja, Eesti Leivaliidu president ja Eesti Toiduainetetööstuse Liidu juhatuse liige. Peeter Kiir pühendub nüüdsest Vetteli strateegia väljatöötamisele koostöös ettevõtte nõukoguga.

'Kolme aastaga suutsime ühest pankrotistunud ettevõttest teha saja miljoni kroonise turuväärtusega firma, mis on fenomenaalselt hea saavutus. Viimane aasta ei ole meil küll kõige paremini läinud, kuna ehitasime uue tööstuskompleksi, kuid tagasilöök mingil ajaetapil on täiesti normaalne nähtus äris,' ütles Vettel OÜ nõukogu liige Andrus Sukles Meie Maale.
Sukles rääkis, et investeerimise ABC järgi võib väljastpoolt tulnud inimene teha asju teistmoodi ja professionaalsemalt, seepärast uus juhataja tööle võetigi.

'Elu seda näitabki, et kui omanikud jäävad liiga kauaks tegema päevaoperatsioone, ei pruugi asjad kõige paremini minna, mis ka meil juhtus ja millele me nüüd leidsime rohu ja see on täiesti normaalne protsess. Vettel on juba nii suur firma, et see ei saa enam kellelegi olla eluviis, see on tõsine äri,' rääkis Sukles.

Vetteli nõukogu esimees Indrek Kasela rääkis, et Ülo Rekkaro ülesanne on arendada Vettel Baltikumi juhtivamaks kala pool- ja valmistoodete valmistajaks.

'Vettel OÜ kavatseb siseneda lähiaastatel ka jaeturule oma paneeritud kalatoodetega ning selle strateegia elluviimine on juhataja üks peamisi ülesandeid,' sõnas Kasela.

Seni on Vetteli jaoks kõige atraktiivsemad ?veitsi ja Euroopa Liidu turud, tulevikus tahab ettevõte jõuda ka Ameerika turule, kus praegu on takistuseks sealse turu kaitseks kehtestatud tollimaksud.
Vettel annab tööd rohkem kui sajale saarlasele, ettevõtte osanikud on rahvusvaheline investeerimisfond Amber Trust S.C.A, Andrus Sukles läbi Ramedon OÜ ja Peeter Kiir.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing