Mustamäe linnaosa saab üldplaneeringu

21. september 2004, 12:54

Tallinna linnavalitsus otsustab homsel istungil Mustamäe linnaosa üldplaneeringu linnavolikogule esitamise.

'Tegemist on esimese linnaosa üldplaneeringuga, mis on pika ja põhajliku töö tulemusena vastuvõtmisküpseks saanud,' ütles abilinnapea Peep Aavoiksoo. 'Järgmistena on valmimas Pirita ja Nõmme üldplaneering ning alustatud Kristiine linnaosa üldplaneeringu koostamist.'

Mustamäe linnaosa üldplaneering täpsustab ja määrab Tallinna üldplaneeringust lähtudes kindlaks linnaosa üldised maakasutus- ja ehitustingimused, liikluslahendused, magistraaltänavavõrgu ning oluliste tehnorajatiste asukohad.
Planeering määratleb täiendavad alad elamuehituseks, loob võimaluse laialdase ettevõtluse arendamiseks, piiritleb üldkasutatavate hoonete ja avaliku kasutusega alad ning loob võimalused Tallinna Tehnikaülikooli edasiseks arenguks.
Olemasolev elamupiirkond säilib avatud vabaplaneeringulise parklinnana. Planeering reserveerib ala A. H. Tammsaare tee põhjaküljel võimalikuks teelaienduseks tulevikus.
Üldplaneeringu vastuvõtmine ja avaliku väljapaneku väljakuulutamine kuulub linnavolikogu ainupädevusse. Üldplaneeringu avaliku väljapaneku korraldavad peale vastuvõtmist Tallinna Säästva Arengu ja Planeerimise Amet nig Mustamäe linnaosa valitsus.
Linnavolikogu algatas Mustamäe üldplaneeringu koostamise 10. jaanuari 2002. Tööprotsessi jooksul on planeeringut avalikkusele tutvustatud Mustamäe linnaosa infopäevadel ning avalikul arutelul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing