Muutub Tallinna Börsi reglement

21. september 2004, 15:18

Finantsinspektsioon andis heakskiidu Tallinna Börsi reglemendi muudatustele, et tagada börsi toimimispõhimõtete vastavus NOREX börsiliidu nõuetele.

Kõige olulisemaks ja mahukamaks Tallinna Börsi reglemendi muudatuseks on osa ?Nõuded börsi liikmetele? uue redaktsiooni kehtestamine. Sellega harmoniseeritakse Tallinna Börsi reglement võimalikult suures ulatuses NOREX`i liikmereeglitega.

Reglemendi osa ?Börsitehingute arveldamise reeglid? täiendati börsitehingute piiriülest arveldamist võimaldavate sätetega. Piiriüleste börsitehingute arveldamist reglementeerivad täiendused viiakse sisse ka Eesti väärtpaberikeskuse andmetöötlusreeglitesse.
Oluliseks emitente puudutavaks muudatuseks on nõue avalikustada kõik börsiteated nii eesti kui inglise keeles. Nimetatud muudatuse mõjul muutub börsi emitente puudutav teave senisest paremini kättesaadavaks rahvusvahelistele investoritele.

Lisaks täpsustatakse reglemendi osades ?Väärtpaberite noteerimisnõuded? ja ?Nõuded emitentidele? mitmeid emitentide aruandlusega seotud nõudeid.

Reglemendi ülejäänud osades tehtavate muudatuste eesmärgiks on reglemendi rakendamise käigus ilmnenud ebatäpsuste ja kitsaskohtade kõrvaldamine. Nii näiteks muudeti ka ?Leppetrahvide osa?, kus muudatused kõrvaldavad turu usaldusväärsust kahjustava tõlgendamise võimalikkuse.
Reglemendi muudatused jõustuvad alates 2004.a. 27. septembrist (kaasa arvatud).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing