Pärnu PM: Hansaliisingult raha väljapetmises süüdistatavad kaaluvad lihtmenetlust

21. september 2004, 08:17

Grupiviisilise kelmusega Hansaliisingule 14 011 784 krooni kahju tekitamises süüdistatavad mehed võtsid eile lihtmenetluse otsustamise üle mõtlemisaega.

80-leheküljelises süüdistuskokkuvõttes on 27 kuriteoepisoodi, kus kohtualused Enn Jänes, Tõnis Laud ja Jaan Nagel nüüd surnud Ants ?ukovit?i organiseerimisel sõlmisid ostu-müügilepinguid ja kapitalirendilepinguid puidutöötlemisseadmete ning veoautode ja haagiste ostmiseks-müümiseks ja liisimiseks, kirjutab Pärnu Postimees.

Et osteti-müüdi ja renditi vara, mida polnud olemas, said tehingud toimuda Meelis Rosensteini abiga, kes aastatel 2000-2001, kui kuriteod toime pandi, töötas Hansaliising Eesti ASi Lääne regiooni juhatajana.

Nii korraldas ?ukovit? Jänesele OÜ Transit-Mist müügitehinguteks dokumendid, millega firma müüs olematuid seadmeid.

Laud aga sõlmis OÜ Maardu Tekstiil nimel Hansaliisinguga kapitalirendi lepingu, saamata mingit seadet. Raha kandis Hansaliising Transit-Mile. Samuti sõlmis Laud lepinguid firma Tsentrum OK nimel, kuid vara ei saanud seegi firma.

Raha, mis Hansaliising Transit Mile maksis, kulus liisingumaksete tasumiseks ja töötasudeks. Et maksetega siiski hätta jäädi, mõeldi välja uus skeem, kus müügiobjektiks said olematud veoautod ja haagised.

Kohtualustel on aega prokuröri ettepanekut vastu võtta või tagasi lükata 28. oktoobrini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing