Suur narkoprotsess on jõudmas esimese kohtulahendini

21. september 2004, 16:41

Tallinna linnakohus alustas täna poolte vaidlustega narkosalakaubaveo süüasjas, mille juhtfiguurideks on Michael Olisah (Mike Emelai) ja Tarvet Vaik.

Kohus kuulas ära prokuröri süüdistuskõne ja alustas ka kaitsekõnede kuulamisega, edastas linnakohtu pressinõunik Aet Truu.
Prokurör Lavly Lepp ütles, et kõigi kohtualuste süü on tõendatud ning nõudis Emelai karistamist nelja aasta ja kuue kuu ning Vaigu karistamist nelja aasta ja kümne kuu pikkuse vangistusega.
Lisaks Emelaile ja Vaigule on kohtu all Vivian Olisah, Ott Rubel, Triin Simmulson, Katre Korju, Olga Tenjakova, Marian Illenzeer, Marek Väärand, Veronica Laid ja Andres Aasoja.
Väärandile, Vivian Olisah?ile, Rubelile, Tenjakovale, Simmulsonile ja Illenzeerile nõudis prokurör erineva pikkusega vangistusi, millest osa tuleks kanda koheselt ning ülejäänu siiski tingimisi katseajaga ja käitumiskontrollile allutatult.
Ainult tingimisi vangistust koos katseaja ja käitumiskontrollile allutamisega nõudis prokurör Korjule, Laidile ja Aasojale.
Keskkriminaalpolitsei süüdistuse järgi organiseerisid Michael Patrickson Olisah ja Tarvet Vaik suurtes kogustes kokaiini salakaubavedu Venezuelast Eestisse. Narkoäri organiseerimisele aitasid kaasa Vivian Olisah ja Väärand. Ülejäänud kohtualuseid süüdistatakse narkootikumide salakaubaveo ettevalmistamises ja kaasaaitamises.
Süüdistuse järgi smugeldati suures koguses kokaiini Venezuelast Eestisse 1999. aasta märtsist kuni 2001. aasta jaanuarini.
Kohtualustest tunnistasid end protsessi käigus ainsana täielikult süüdi Emelai ja Laid.
Kohus jätkab kaitsekõnede kuulamist ka homme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing