Türgi ei ole valmis EL-ga liitumiseks

21. september 2004, 14:12

Türgi pole veel valmis Euroopa Liiduga liitumiseks, kinnitas Euroopa Komisjoni ametisseastuv juht Jose Manuel Durao Barroso Prantsuse lehele Le Figaro.

Reutersile viidates teatas ETV: Barroso ütles samas, et kui Türgi reageerib positiivselt EL seatud tingimustele, pole põhjust Ankarale ära öelda. Ehkki Türgi on teinud suuri edusamme, pole siiani kõik nõuded veel täidetud, lisas ta.

Türgi suurim opositsioonipartei kutsus täna üles äsja puhkusele läinud parlamenti juba tuleval teisipäeval kokku tulema, et võtta veel enne 6. oktoobrit vastu kriminaalseadustiku muudatused, mida nõuab Euroopa Liit. Opositsioon kinnitas, et kui parlament ei tühista kiikorras abielurikkumist kriminaliseerivat seadust, purunevad Ankara lootused alustada Euroopa Liiduga liitumiskõnelusi.

Eile teatas Euroopa Komisjoni pressiesindaja Jean-Christophe Filori, et Euroopa Liit ei alusta kandidaatriigi Türgiga liitumiskõnelusi enne, kui Ankara on uuendanud oma kriminaalkoodeksit. Türgi peaminister Tayyip Erdogan nimetas EL sellist soovi sekkumiseks riigi siseasjadesse, parlament aga läks neil päevil kahenädalasele puhkusele muudatusi tegemata.

EL laienemisvolinik Günther Verheugen kutsus reedel välja Türgi saadiku, et saada selgust Ankara positsioonis koodeksi asjus, kuid Filori kinnitusel pole Ankaralt siiani selgitusi saadud.

Igasuguse informatsiooni puudumine Türgi valitsuselt on viinud langusse Türgi aktsiate, väärtpaberite ja ka Türgi liiri kursi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing