Dollar langes intressitõusu ootuses

Alvar Jõgeva 22. september 2004, 00:00

Dollari kurss nõrgenes euro suhtes, kui kauplejad spekuleerisid, et intressitõus on juba valuutakurssidesse sisse hinnatud, vahendas Bloomberg.

?See on üsna selge, et kõik ootavad 25 baaspunktilist intressitõusu ja enamik ootab USA keskpangalt samasugust kommentaari kui augustis,? ütles Citigroupi valuutastrateeg Marvin Barth.

Väga suure tõenäosusega kergitas eile õhtul USA keskpank baasintressi 0,25 protsendipunkti võrra, 1,75 protsendini. Eile keskpäeval hindasid ökonomistid otsuse jõustumise tõenäosuseks 95 protsenti. USA dollar on käesoleval aastal tugevnenud 2,6 protsenti Jaapani jeeni suhtes ning 3,5 protsenti euro vastu, kui USA keskpank on ainukesena tõstnud intresse. Euroopa Keskpanga baasintressimäär on püsinud kahel protsendil ning Jaapanis on praktiliselt nullintressid.

Eile kell 17.15 oli dollar nõrgenenud tasemeni 1,2260, päev varem tuli ühe euro eest välja käia 1,2176 dollarit.

Dollari langus euro suhtes kiirenes, kui kurss murdis läbi 1,2180 tasemest. Paljud kauplejad kasutasid sellel tasemel stop-loss ordereid, millega nad piirasid oma kaotuse, kuna olid panustanud vales suunas. Stop-loss orderite täitmine aga toetas euro kurssi.

Analüütikud ootavad käesolevalt aastalt veel ühte intressitõusu. Enamik näeb aasta lõpus baasintressi 2 protsendi tasemel. Investeerimispanga BNP Paribas ökonomistid ootavad aga aasta lõpuks 2,25protsendilist baasintressimäära.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing