ÄL: Vene juhtiv investeerimispank asub Eesti kaudu Euroopat vallutama

22. september 2004, 08:09

Investeerimispanga siiatulekul on lihtne põhjus. Vene pank tahab Eesti kaudu Euroopa Liidu turgudel kanda kinnitada.

Web-Invest.ru vahendab aktsiaid, võlakirju ja tulevikuväärtpabereid kõigil peamistel Venemaa aktsiaturgudel, kaubeldes muu hulgas riigi ja Peterburi ning Moskva linna võlakirjadega, kirjutab Ärileht.

Augustis registreeris Web-Invest.ru Eestis tütarettevõtte AS Aurora Access Securities. ?Meie strateegiline huvi on laiendada kliendibaasi ja tungida Euroopa turgudele,? selgitas Web-Invest grupi investorsuhete osakonna juhataja Vadim Barausov.

Ettevõte taotleb lähiajal meie finantsinspektsioonist väärtpaberitega kauplemiseks tegevusluba, mille loodab saada aasta lõpuks, et järgmisest aastast siinsel turul juba tegevust alustada. Veelgi olulisem on ettevõtte jaoks aga fakt, et litsentsi saamisel avaneb Web-Invest.ru-le kogu Euroopa Liidu turg.

?Finantsasutustele laieneb Euroopa Liidu teenuste vaba liikumise põhimõte,? selgitas Livia Kulm finantsinspektsioonist. ?Kui näiteks investeerimisühing on saanud ühes Euroopa Liidu riigis tegevusloa, siis võib ta automaatselt hakata teenust osutama ka teistes liidu riikides. Nõutud on üksnes eelnev inspektsiooni informeerimine riigis, kust luba on taotletud.?

Otsus luua tütarettevõte Eestisse sündis tänu arenenud infrastruktuuridele ning kogemusele järelevalveinstitutsioonidega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing