Spekulandid kergitasid dollari kurssi

Alvar Jõgeva 23. september 2004, 00:00

Dollari kurss kerkis euro suhtes, sest investorid spekuleerisid, et USA keskpank tõstab sel aastal baasintressi veel vähemalt ühel korral.

Teisipäeval tõstis USA keskpank baasintressi 1,75 protsendile, mida ka analüütkud ootasid. Edaspidi lubas keskpank intresse kergitada mõõdukas tempos.

?Me ootame keskpangalt endiselt intressitõusu, aasta pärast võib see ulatuda kolme protsendini,? ütles Bank of America valuutastrateeg Larry Brickman. ?Me ei oota Euroopa Keskpangalt intressitõusu enne järgmist suve. Intressimäärade vahe peaks tõstma dollari kurssi,? lisas Brickman.

Dollari kurss tugevnes euro vastu 1,2240 dollarini eurost, päev varem maksis üks euro 1,2339 dollarit. Dollar kerkis ka jeeni vastu ligi protsendi võrra. Brickman prognoosib aasta lõpuks dollari tugevnemist 1,17 dollarini euro eest.

Teisipäeval peale keskpanga otsust langes dollar 1,3 protsenti euro vastu. Põhjuseks oli keskpanga kommentaar, et inflatsioon on oodatust madalam. See tähendaks intresside tõstmist aeglasemalt, mis mõjus negatiivselt dollari kursile. Madalam intressimäär ei soodusta dollaris noteeritud varadesse investeerimist.

Intressifutuurid viitasid, et kauplejad ootavad selt aastalt veel 0,25protsendilist intressitõusu. Oodatakse, et baasintressi tõstetakse kahe protsendini 14. detsembri istungil.

USA keskpank on alates juunist tõstnud baasintressi 0,75 protsendipunkti võrra. Samas Euroopa Keskpank on jätnud intressimäära kahe protsendi tasemele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing