23. september 2004 kell 6:14

Maailma suurim kaevanduskompanii võib loobuda nafta- ja gaasiärist

Maailma suurim kaevandusfirma BHP Billiton kaalub nafta- ja gaasidivisjoni müümist, kui aktsiaturud jätkavad selle alaväärtustamist, kirjutas Financial Times.

Kompanii tegevjuht Chip Goodyear lausus intervjuus ajalehele, et praegu ei ole veel divisjoni äramüügi otsus konkreetne, sest see annab veerandi kontserni tegevuskasumist, kuid nad peavad investoritele rohkem selgitama äri väärtust. Kui seda teha ei õnnestu, tuleb Goodyear?i sõnul otsida uusi alternatiive.

BHP naftaüksuse, kes on Austraalia suurim nafta ja gaasitootja väärtuseks hindab Goldman Sachs JB Were 14,5 miljardi dollarile (185 miljardi kroonile). Üksuse brutokasum on 1,39 miljardit dollarit võrrelduna kogu grupi 5,49 miljardi dollariga. Mõned analüütikud on nõus, et BHP aktsia hind ei väärtusta naftadivisjoni väärtust. ?Ilmselt mõned mäendusanalüütikud ei oska selle väärtust õigesti hinnata,? lausus Paul McTaggart investeerimispangast Morgan Stanley.

Pärast seda kui Austraalia mäetööstuskompanii BHP ja Suurbritannia kaevanduskompanii Billiton ühinesid, oli usk, et naftaüksus müüakse ära, laialdane.

Hetkel kuum