Mitte ainult puuetega inimestele

Merike Lees 24. september 2004, 00:00

Ettevõtjate jaoks eemaletõukavale nimele vaatamata on tegu siiski täiesti kasutuskõlbuliku toetusega. See võimaldab ettevõtjatel leevendada tööjõupuudust, mis takistab tootmise rajamist maapiirkondadesse. Kuna riiklik kutseharidussüsteem ei suuda veel niipea pakkuda tööturu tegelikke vajadusi arvestatavat tööjõudu, siis on ettevõtjatele mõttekas hakata ise täpselt oma vajadustele vastavat kaadrit koolitama. Kui arvestada, et oma osalust sellises koolituses võib ettevõtja näidata ka mitterahalisena, siis võib eduka kombineerimise tulemusena tulla koolitus talle üsna soodne, boonusena saab ta aga enda vajadustele vastavad töötajad.

Võimalused töötajate harimiseks ? ametnike keeles inimressursi arendamiseks ? on, kuid paraku puudub ettevõtjate hulgas selle kohta teadmine. Seda lünka ei täida ka Euroopa Sotsiaalfondi üle-eestilised teabepäevad, mis küll kõigile avatud, kuid kuhu satub vaid üksikuid ettevõtjaid. Turunduslik probleem? Võimalik. Kuid samas ei ole ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse otseselt ettevõtetele mõeldud toetuste teave sihtgrupini jõudnud ja firmad avastasid alles ESFi teabepäeval EASi koolitustoetust.

Koolitusfirmadel on võimalik pakkuda ESFi toel koolitusi töötavatele inimestele, kes moodustavad mingi riskirühma. See võib olla ka arvuti- või keelekoolitus, kuid selle koolituse suuna ja eesmärgi seadmisel peab silmas pidama, et see tõstaks osalejate konkurentsivõimet tööturul. Ei saa lubada, et lilleseadekoolitus siia kuulub ainult selle põhjendusega, et inimestel tore oleks ja et seda tahetakse õppida. Kui aga piirkonda on tulemas ettevõte, kuhu on vaja 25 lilleseadjat, siis võib ka lilleseadekoolitus abikõlbulik olla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing