Ülo Toomsalu • 23. september 2004 kell 6:15

PM: Tartu Veevärk ehitab lähiaastail kaks veetorni

Tartu Veevärk teeb ettevalmistusi kuni kahe uue veetorni rajamiseks.

40?50 miljoni krooni suurune investeering vähendab veeavariide hulka ning tagab ka ülelinnalise elektrikatkestuse ajal veevarustuse, kirjutas Tartu Postimees.

Pealekauba kahaneks Tartu Veevärgi joogiveesüsteemide ülalpidamise voolukulu umbes 30 protsendi võrra, märkis ettevõtte juhataja Toomas Kapp. Nõnda tasub veetornide ehitamine end ära kümne aastaga.

«Oleme rääkinud läbi Tartu vallavanema Aivar Soobiga, et leida Raadi lennuvälja lähistel sobiv koht veetorni rajamiseks,» lausus Kapp. Teine veetorn on plaanis ehitada Räni linnaossa, tõenäoliselt Aardla tänava ja Riia maantee ristile ? siis asuksid mõlemad veetornid linna kõrgematel kohtadel.

«Räni veetorni võimaliku asukoha leidmiseks on käimas päris konkreetsed läbirääkimised,» märkis Kapp. «Teeme praegu projekteerimiseks tarvilikke arvutusi.»

Seni ei ole veel siiski päris kindel, kas veetorne tuleb üks või kaks. Juhul kui veetorn tuleb ainult Räni piirkonda, suurendatakse Emajõe-aluse veemagistraali läbilaskevõimet, et torn ühtlustaks veesurvet ka teisel pool jõge. Kui aga torne tuleb kaks, varustaks kumbki veetorn linna üht kallast.

Kapp lisas, et ettevõte ei taha rajada mingeid betoonputkasid. «Tahaksime ehitada veetorni peale ka kohviku, kust avaneks vaade linnale,» kirjeldas ta. Üks veetorn läheb maksma 20?25 miljonit krooni.

Hetkel kuum