PM: Tele2 meelitab riiki ülimadala kõnehinnaga

24. september 2004, 08:03

Tele2 alustab esmapäevalt tõsist rünnakut seni valdavalt EMT teenuseid tarbinud riigiasutustele, pakkudes omavaheliste mobiilikõnede hinnaks 30 senti minutist.

«Me anname võimalusi nendele asutustele, kes palju omavahel asju ajavad, ja seda võrreldavalt fikstelefoni hinnaga,» ütles Tele2 Eesti juhatuse esimees Üllar Jaaksoo.

Tele2 võrku helistamine maksaks uue paketi järgi koos käibemaksuga 88,5 senti minut ning kõigisse muudesse võrkudesse 1,47 krooni, kirjutab Postimees.

Jaaksoo on juba mitu aastat juhtinud tähelepanu sellele, et näiteks teede või majade ehitamise puhul käivad pea alati riigihanked ja riik saab valida odavaima pakkumise, kuid side puhul on riiklikud hanked harvad.

Tele2 pakett jõuab turule vaid mõned kuud enne mobiiltelefonide numbriliikuvuse käivitumist Eestis, nii et uude võrku siirduvad riigiametid saaksid peagi oma praegused numbrid alles jätta.

Rahandusministeeriumi hinnangul on nii soodne pakkumine ainult rõõmustav. «Kindlasti on huvi suurem, kui numbrid liiguvad võrgust võrku, sest numbri vahetamine on kulukas ? näiteks nimekaardid, blanketid tuleks muidu uuesti trükkida,» lausus rahandusministeeriumi pressiesindaja Annika Loigu.

2003. aasta andmetel kõneles 91 protsenti riigiasutustest EMT võrgus, 7 protsenti Radiolinja ning vaid 2 protsenti Tele2 võrgus.

See, millist hinda küsib riigilt side eest EMT, pole avalikult teada, kuid spetsialistide hinnangul on omavaheliste kõnede hind kindlasti kaks-kolm korda kõrgem kui Tele2 pakub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing