SLÕL: Viljandimaale võib tulla sama suur vangla kui Tartusse

24. september 2004, 08:10

Viljandimaale võidakse tulevikus rajada kambersüsteemi vangla, mis oleks sarnane Tartu ja peagi ehitatava Viru omaga.

Edela-Eesti vangla võib tulla Viljandisse või Viljandimaale, ütles justiitsministeeriumi pressiesindaja Kristi Künnapas SL Õhtulehele.

«Kas ja millal seda ehitama hakatakse, pole veel teada,» märkis Künnapas. Küll teadis ta, et vanglate tulevikuväljavaade on üks tervik: minnakse üle kambersüsteemi kinnipidamiskohtadele.

«Perspektiivis peaksid Eestis olema piirkondlikud kambersüsteemi vanglad, neist Tartu vangla on esimene ja peagi Jõhvi külje alla ehitatav Viru vangla teine,» selgitas pressiesindaja.

Viljandimaa Omavalitsuste Liidu inimesed pole uue vanglakompleksi võimalikust rajamisest veel midagi kuulnud.

«Jutuks on olnud vangla koos haiglaga,» märkis Viljandimaa Omavalitsuste Liidu aseesimees Andres Vinni. Tema sõnul on arusaamatu, mille taga asi seisab. Valitsus on oma otsuse teinud, Viljandi ootab juba pikisilmi ehituse algust, uusi töökohti ja senise haigla arstide võimaluste paranemist.

«Aga nagu meil tavaks, on mingid mustad jõud, keda keegi näinud ei ole, asja peatanud ja ajavad nüüd vanglahaigla ehitamist Pärnusse,» ütles Vinni.

Eraldi ainult vangla ehitamist Viljandisse ei oska omavalitsuste liidu aseesimees Andres Vinni kommenteerida. «Pole seda oma peaski läbi mõelnud,» ütleb ta.

«Vanglad võiks ehitada keset raba nagu USAs Floridas,» arutleb viljandlane Andrus, et Soomaa oleks selleks sobilik paik, ainult alligaatorite üle talve pidamine läheb keerukaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing