Ülo Toomsalu • 24. september 2004 kell 5:56

EPL: Tallink pakub 215 krooniga sooduskruiise Peterburi

Tallinki sünnipäeva puhul alustas firma eile nädalast kampaaniat, mil ühepäevase kruiisi saab 215 krooniga. Hinna sees on ka kajutikoht.

'Septembris lähevad lapsed kooli, Tallinkil algab uus majandusaasta, inimesed hakkavad jõuludeks valmistuma ja kulutusi tehakse vähem ? sellest on ajendatud ka kampaania,' ütles Tallinki turundusjuht Tiina Mander Eesti Päevalehele.

Sooduskruiisi ostjad peavad silmas pidama, et vajavad Vene viisat, mille saab 10 päevaga ning mis maksab 500 krooni. Kiirviisa saab kolme päevaga, kuid selle hind on kallim. Tallinki hotelli piletikassas saab ka viisadokumente vormistada. Hotelli piletikassast öeldi eile Eesti Päevalehele, et järjekorras on kolm inimest ning mingit suurt tunglemist sooduskruiisidele ei ole.

Tallinkiga Peterburis käinud inimesed on üldiselt reisiga rahule jäänud. Küll aga on neid häirinud asjaolu, et Vene piiripunktis kulub mitu tundi aega, enne kui pääseb linna uudistama. Manderi sõnul ei tohiks piiripunktis kuluda üle tunni.

Aprillis avatud Peterburi liin on Tallinkile tema sõnul olnud edukas. 'Fantaasial on 700 kajutikohta, umbes nii palju reisijaid sõidab ka nädalavahetustel,' ütles ta. Keskmiselt on laev umbes 50protsendiliselt täis. Jõuluajaks ja aastavahetuseks on kohad laias laastus juba broneeritud.

Hetkel kuum