Ülo Toomsalu • 24. september 2004 kell 6:19

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Viina ja teiste alkohoolsete jookide tegeliku hinnatõusu suurus selgub lähikuude ägedates parlamendivaidlustes, sest suure tõenäosusega ei rahulda rahandusministeeriumi pakutud uued aktsiisid saadikuid.

Eile toimunud linna arengu foorumil teatasid linnajuhid kindlast kavast tekitada Tallinna oma Manhattan ehk kõrghoonete kasvulava, foorumil osalenud ettevõtjad võtsid plaani kahel käel vastu.

Ajal kui Saaremaa Laevakompanii (SLK) saarte liinide lepingu lõppemiseni on jäänud nädal, ei tea või keeldub firma avalikustamast uusi piletihindu. Liiniveolepingu pikendamise läbirääkimised majandusministeeriumiga on ummikusse jooksmas.

Kruiisireisi tavahind Peterburi suunal algab 395 kroonist. Tallinki sünnipäeva puhul alustas firma eile aga nädalast kampaaniat, mil ühepäevase kruiisi saab 215 krooniga. Hinna sees on ka kajutikoht.

Postimees:

Täna ja homme toimuva vedurimeeste toetusstreigi ajaks tellib Edelaraudtee reisijate veoks bussid, sest tööseisaku ajal liigub riigis vaid üks reisirong ? Tallinna-Tartu kiirrong.

Konkurents, kauplusekettide oma kaubamärgid ja hindade ühtlustumine Balti riikides põhjustavad kaubandusjuhtide hinnangul tuleval aastal esmatarbekaupade odavnemise.

Tänavu kevadel Tallinnas Viru keskuse all avatud maa-aluse bussiterminali betoonpõrand läheb peatselt karestamisele, sest bussijuhtide hinnangul on see märjaks saades libe ning ongi juba kaasa toonud õnnetusi.

Mobiilsideoperaator Tele2 alustab esmapäevalt rünnakut seni valdavalt EMT teenuseid tarbinud riigiasutustele, pakkudes kogu riigisektorile omavaheliste mobiilikõnede hinnaks 30 senti minutist.

SL Õhtuleht:

Viljandimaale võidakse tulevikus rajada kambersüsteemi vangla, mis oleks sarnane Tartu ja peagi ehitatava Viru vanglaga.

Hetkel kuum