Ettevõtete käive kasvas teises kvartalis

Krista Taim 27. september 2004, 00:00

Teiseks suureks käibe kasvatajaks olid tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande asutused ? erahaiglad, hambaravi, eralasteaiad ja hooldekodud, teatas statistikaamet. Ka eelmisel aastal samal oli tervishoid käibe kasvult esimeste hulgas, toona kõrvuti kalatööstusega.

Kolmandal kohal käibe kasvu poolest on mäetööstusettevõtted.

Kogu esimesel poolaastal edukalt majandanud ja käivet suurendanud Eesti Ehitusel on läinud hästi tänu ehitusturu kasvule ning viimaste aastate firmasisestele ümberkorraldustele, mille tõttu on ka võidetud ehituskonkursse. Hästi on läinud ka tütarettevõtetel AS Linnaehitus ja AS Aspi.

Kiviõli Keemiatööstuse finantsjuhi Lea Männi sõnul kasvas nende ettevõtte teise kvartali käive 15 miljonit krooni ja seda just tänu põlevkivi müügile. Eelmise aasta teises kvartalis oli käive 35 miljonit, sel aastal aga 50 miljonit.

?Eelmisel aastal me veel mäetööstusega ei tegelenud, alles sellest aastast on olnud müük ja sealt ka käibe kasv,? rääkis Männi. Tema sõnul on mõeldav ka edasine kasv. ?Nõudlus võib kasvada nii suureks, et me ei jõua nii palju kaevandada,? lisas ta.

Tallinna Kaubamaja kontserni teise kvartali konsolideeritud netokäive oli 467,6 miljonit krooni, mis on 10 protsenti suurem kui möödunud aasta samal perioodil, mil netokäive oli 426,5 miljonit krooni.

Selveri käive kasvas teises kvartalis 18%. Hea tulemuse üheks allikaks on 2002. aastal avatud Selverite edukas käivitumine.

Teises kvartalis olid Selveri ketis suurima käibe kasvuga Merimetsa ja Krooni Selver ning Selveri Köök, kus kasvud olid vastavalt 62%, 34% ja 22%.

Kaubamajade sektoris (Tallinna Kaubamaja, Tartu Kaubamaja ja Rocca al Mare moekauplus) moodustas teise kvartali käive 97% eelmise aasta tasemest. Selle põhjuseks olid laienemine Viru Keskusesse.

Statistikaameti andmetel oli ettevõtete realiseerimise netokäive tänavu teises kvartalis 93,6 miljardit krooni.

Alates 1999. aasta teisest kvartalist näitab ettevõtete realiseerimise netokäive tõusutrendi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing